ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

خداحافظی با سیم‌کارت فیزیکی؛ آیفون 14 در آمریکا فقط با eSIM عرضه می‌شود

تمامی مدل‌های سری آیفون 14 و آیفون 14 پلاس در آمریکا فقط با سیم‌کارت الکترونیکی یا eSIM عرضه می‌شوند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۸

تمامی مدل‌های سری آیفون 14 و آیفون 14 پلاس در آمریکا فقط با سیم‌کارت الکترونیکی یا eSIM عرضه می‌شوند. این یک قدم جدی برای اپل در مسیر حذف شیار سیم‌کارت است که شاید در سال‌های آینده به مدل‌ها و کشورهای بیشتری برسد.

تکنولوژی Embedded-SIM یا سیم کارت مجتمع که به اختصار eSIM خوانده می‌شود نخستین بار در سال 2013 میلادی معرفی شد. eSIM ابعاد کوچکتری نسبت به سیم‌کارت‌های نانو دارد و در داخل دستگاه‌های هوشمند از جمله موبایل قرار می‌گیرد و به شبکه مخابراتی متصل می‌شود.

سیم کارت‌های eSIM مزایایی نسبت به سیم‌کارت‌های معمولی دارند. برای مثال کاربران به راحتی می‌توانند شماره سیم کارت خود را از طریق اپراتور و به صورت آنلاین تغییر بدهند و دیگر نیازی نیست تا منتظر سیم کارت فیزیکی بمانند تا برایشان از سوی اپراتور ارسال شود. بلکه eSIM به صورت داخلی در داحل دستگاه قرار دارد و نیاز به سخت افزاری دارد که از آن پشتیبانی کند.

نصب سیم کارت eSIM مانند سیم‌کارت‌های سنتی نیست و نیازی به سینی سیم‌کارت ندارد. بلکه کاربر کارت فعال سازی سیم کارت با کد QR را دریافت می‌کند.

با این تصمیم اپل، نسل جدید آیفون اپل برای اولین بار در آمریکا بدون سیم کارت فیزیکی و با پشتیبانی از سیم کارت الکترونیکی یا  eSIM عرضه می شود و دیگر خبری از شیار سیم‌کارت در آمریکا برای تمامی مدل های آیفون 14 نخواهد بود.

عرضه آیفون 14 در آمریکا فقط با eSIM

سیم کارت الکترونیکی eSIM در واقع سیم کارت دیجیتالی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از نانو سیم کارت فیزیکی، تماس را برقرار کنند. سیم کارت‌های eSIM به سرعت در حال گسترش هستند، اما این فناوری هنوز در همه کشورها در دسترس نیست.

در نظر داشته باشید که تمامی مدل‌های آیفون 14 در خارج از آمریکا با سیم کارت فیزیکی در دسترس خواهند بود.


این محتوا با حمایت اینترنت نامحدود زی‌تل تولید شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی