ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بی ام و iX5 هیدروژنی
خودرو

همکاری بی ام و و تویوتا برای توسعه تکنولوژی سلول سوختی؛ تولید iX5 هیدروژنی آغاز شد

بی ام و اعلام کرد که تولید سلول سوختی برای بی ام و iX5 هیدروژنی در مرکز تخصصی هیدروژن خود در مونیخ آغاز شده است.

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

خودروساز باواریایی اعلام کرد که تولید سلول سوختی را برای بی ام و iX5 هیدروژنی در مرکز تخصصی هیدروژن خود در مونیخ را آغاز کرده است. الیور زیپس رئیس هیئت مدیره بی ام و به همراه فرانک وبر عضو هیئت مدیره و مسئول توسعه در این مراسم حضور داشتند. همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود، تولید محدود کانسپت بی ام و iX5 هیدروژنی که در سال گذشته معرفی شد هم برای اهداف آزمایشی و هم برای اهداف نمایشی در پایان سال جاری آغاز خواهد شد. گفتنی است که سلول سوختی مورد نیاز این خودرو توسط تویوتا تامین شده است.

این خودرو از یک سیستم سلول سوختی بهره می‌برد. این سیستم قرار است در کنار یک باتری با عملکرد بالا سبد محصولات بی ام و را با «افزودن یک پیشرانه منحصر به فرد برای بخش ویژه بازار» غنی کند.

بی ام و iX5 هیدروژنی

الیور زیپس در باره بی ام و iX5 هیدروژنی گفته است: «هیدروژن به عنوان یک منبع انرژی تطبیق‌پذیر، نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد. به نظر ما خودروهای هیدروژنی از لحاظ فنی در کنار خودروهای برقی باتری‌دار قرار می‌گیرند و تجسم تحرک برقی را تکمیل می‌کنند.»

تویوتا، تامین‌کننده سلول سوختی بی ام و iX5 هیدروژنی

خودروساز باواریایی در بیانیه خود جزئیاتی را در مورد روند تولید بی ام و iX5 هیدروژنی بیان کرد. این شرکت آلمانی سلول‌های سوختی را از تویوتا تأمین می‌کند. این رویداد گزارش قبلی مبنی بر همکاری این دو شرکت برای تولید انبوه خودروهای سلول سوختی جدید را تأیید می‌کند.

به گفته خودروساز باواریایی، سیستم‌های سلول سوختی بی ام و iX5 هیدروژنی در دو مرحله تولید می‌شوند. ابتدا دسته‌ای از سلول‌های سوختی از سلول‌های تولیدی تویوتا مونتاژ می‌شوند. سپس سایر اجزا برای تکمیل سیستم سلول سوختی روی آن نصب می‌شوند. هر دو فرایند در کارخانه گروه بی ام و به صورت داخلی انجام می‌شوند.

بی ام و iX5 هیدروژنی

خودروساز باواریایی هنوز جزئیاتی درباره پیشرانه بی ام و iX5 هیدروژنی منتشر نکرده است؛ هرچند نسخه کانسپت دارای پیشرانه‌ای با توان ۱۶۸ اسب بخار بود. محدوده پیمایش این مدل هنوز مشخص نیست، اما احتمالاً به دو مخزن هیدروژن شش کیلوگرمی مجهز خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی