ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14 پرو
تکنولوژی

عکس‌های ProRAW آیفون 14 پرو سه برابر دوربین 12‌مگاپیکسلی فضا اشغال می‌کنند

عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW که توسط دوربین اصلی آیفون 14 پرو گرفته می‌شوند، تقریبا 75 مگابایت حجم دارند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

طبق کدهای موجود در نسخه iOS 16 که توسط یکی از نویسندگان وب‌سایت MacRumors کشف شده، عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW که توسط دوربین اصلی آیفون 14 پرو گرفته می‌شوند، تقریبا 75 مگابایت حجم خواهند شد که سه برابر بیشتر از عکس‌های گرفته شده با سنسور 12 مگاپیکسلی است.

آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس اپل 16 شهریورماه معرفی شدند. یکی از تغییرات آنها به سیستم دوربین مربوط می‌شود که از سنسور جدید 48 مگاپیکسلی بهره می‌برند. طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، به نظر می‌رسد عکس‌های گرفته شده توسط سنسور جدید حجم زیادی دارند و فضای قابل‌توجهی از حافظه دستگاه را اشغال می‌کنند.

حجم عکس‌های ProRAW سنسور 48 مگاپیکسلی آیفون 14 پرو

آیفون 14 پرو

همچنین در ویدیویی که توسط Sara Dietschy یوتیوبر حوزه فناوری پس از مراسم Far Out اپل ضبط شده، عکسی با سنسور 48 مگاپیکسلی دستگاه گرفته شده در برنامه Photo دستگاه با حجم 80.4 مگابایت و وضوح 8064 در 6048 مشاهده می‌شود.

آیفون 14 پرو

در حالی که حجم زیاد عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW منطقی به نظر می‌رسد، اما برای مشتریانی که قصد خرید آیفون 14 پرو و 14 ‌پرو مکس را دارند می‌تواند جنبه مهمی باشد تا گزینه با فضای ذخیره‌سازی درستی را انتخاب کنند. آیفون ‌14 پر‌و و 14 ‌پرو مکس در گزینه‌هایی با فضای ذخیره‌سازی 128 گیگابایتی، 256 گیگابایتی، 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی به فروش می‌رسد.

سنسور جدید 48 مگاپیکسلی می‌تواند عکس‌های ProRAW با جزئیاتی را ثبت کند و همچنین با وجود پشتیبانی از مدل یادگیری ماشینی جدید، تصاویر واضح‌تر و با نویز کمتری را ارائه می‌کند. آیفون ‌14 پرو و 14‌ پرو مکس دارای یک سنسور جدید چهار پیکسلی هستند که می‌تواند چهار پیکسل را در یک مورد ادغام کند تا عکس‌های 12 مگاپیکسلی واضح‌تر و روشن‌تری ارائه کند.

آیفون 14 پرو و 14 ‌پرو مکس از همین امروز (جمعه، 18 شهریور) برای پیش‌خرید در دسترس خواهند بود و فروش آن‌ها از جمعه 16 سپتامبر (25 شهریور) آغاز می‌شود.


این محتوا با حمایت اینترنت نامحدود زی‌تل تولید شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی