ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت و شبکه

اینترنت بالنی در مرز مهران در دسترس زائران اربعین قرار گرفت

این بالن توانمندی انتقال و توزیع اینترنت وای‌فای در منطقه‌ای به وسعت 10 کیلومتری را داراست.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۰

امسال نیز همچون سال‌های گذشته، وزارت ارتباطات اینترنت بالنی را در مرز مهران راه‌اندازی کرد تا زائران اربعین حسینی بتوانند از خدمات اینترنت بهره‌مند شوند. به گفته رئیس سازمان فضایی ایران، این بالن توانمندی انتقال و توزیع اینترنت وای‌فای در منطقه‌ای به وسعت 10 کیلومتری را داراست که هزار نفر به طور همزمان می‌توانند از آن استفاده کنند.

چند سالی است که به مناسبت فرا رسیدن اربعین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خدمات ویژه‌ای را برای زائران درنظر می‌گیرند که از جمله آن می‌توان به بالن سازمان فضایی اشاره کرد که یکی از کارکردهای آن، ارائه اینترنت رایگان است.

امسال نیز همان طور که وزیر ارتباطات و سخنگوی دولت وعده داده بودند، اینترنت بالنی در مرز مهران راه‌اندازی شده و به زائران اربعین خدمات ارائه می‌کند.

«حسن سالاریه» رئیس سازمان فضایی ایران در این باره به مهر گفت: «وقتی جمعیت زیاد می شود به هر صورت امکان اشباع و تجربه ارتباط نامناسب وجود دارد که در سال‌های گذشته این سرویس با اشکالات فنی همراه بود. امسال سعی کردیم این اشکالات فنی را برطرف کنیم و خدمات به صورت بدون قطعی و با کیفیت بالاتری ارائه شود.»

وی با بیان اینکه خدمات مخابراتی مبتنی بر بالن قدمتش به سال‌های 1396 باز می گردد، گفت: «بالن در ایامی که با وقوع سیل مواجه بودیم تجربه خوبی برای ما به همراه داشت. اکنون مشکلات فنی سیستم بالن و زیرسیستم‌های مخابراتی که در این خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد، برطرف شده و در منطقه‌ای با وسعت حدود 10 کیلومتر خدمات اینترنتی فراهم می‌شود. این سرویس می‌تواند برای هزار نفر بدون هیچ مشکلی خدمت رسانی کند.»

سالاریه در پاسخ به این سوال که چرا مرز مهران برای استقرار بالن اینترنت انتخاب شده، گفت: «در مرز مهران ما تجمعی داریم که مرتبا پر و خالی می شود؛ از این رو در ایام اربعین بالن فضایی می‌تواند به عنوان یک بک آپ و پشتیبان خوب برای سایر سرویس‌های ارتباطی عمل کند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی