ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افشای هدست واقعیت مجازی «کوئست پرو» متا پیش از معرفی رسمی

انتظار می‌رود متا طی رویداد کانکت که در 19 مهر برگزار می‌شود، اطلاعات بیشتری از هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی جدید خود ارائه کند.

به تازگی تصاویر و ویدیویی از هدست واقعیت مجازی «متا کوئست پرو» در فضای مجازی منتشر شده که بنابر ادعای منبع منتشرکننده آن‌ها، ظاهرا این محصول در اتاق یک هتل قرار داشته است. از سوی دیگر خود دستگاه یادآور پروژه هدست کمبریا است که متا از سال گذشته آن را به شکل عمومی مورد آزمایش قرار داده است.

با استناد به ویدیویی که توسط «رامیرو کاردناس» در فیسبوک منتشر شده، پس از باز شدن بسته‌بندی دستگاه، یک هدست مشکی به همراه کنترلر نمایان می شود که گویا از طراحی جدیدی برخوردار هستند. در بخش جلویی هدست 3 دوربین به چشم می‌خورد و همچنین کنترلر هم بدون استفاده از طراحی حلقه توخالی با طرح مستحکم‌تری حسگرهای دستگاه را در خود جای داده است.

در سوی دیگر روی جعبه دستگاه نیز علاوه بر لیبل متا کوئست پرو در گوشه بالایی سمت چپ، طرحی گرافیکی از هدست و کنترلر آن هم موجود است، هرچند با نگاهی دقیق‌تر به برچسب بارکد و شماره سریال بسته‌بندی محصول، متوجه عبارت «نمونه مهندسی – برای فروش نیست» هم می‌شویم.

تصاویر غیر رسمی جدید از هدست واقعیت مجازی آتی متا
تصاویر غیر رسمی جدید از هدست واقعیت مجازی آتی متا
تصاویر غیر رسمی جدید از متا کوئست پرو

اطلاعات احتمالی از هدست واقعیت مجازی متا

گفتنی است که تصاویر و ویدیوی هدست واقعیت مجازی مذکور درست یک ماه پیش از رویداد Connect متا که قرار است در 11 اکتبر (19 مهر) برگزار شود، منتشر شده‌اند. این تاریخ همچنین با زمان‌بندی تایید شده توسط مدیرعامل این شرکت یعنی «مارک زاکربرگ» نیز هماهنگی دارد.

انتظار می‌رود طی این رویداد اطلاعات بیشتری از هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده جدید متا به همراه برنامه‌های آتی این کمپانی برای متاورس مطرح شود.

به گفته کاردناس که این تصاویر را ابتدا در بخش نظرات یک پست در گروه فیسبوکی اکولوس کوئست 2 منتشرکرده بود، نه یک دستگاه بلکه چندین دستگاه در اتاق هتل جا مانده بودند که البته اتفاق بی‌سابقه‌ای محسوب نمی‌شود.

تصاویر غیر رسمی جدید از متا کوئست پرو
تصاویر غیر رسمی جدید از متا کوئست پرو
تصاویر غیر رسمی جدید از متا کوئست پرو

سال 2010 اتفاق مشابهی برای نمونه اولیه آیفون 4 رخ داد، اخیرا نیز یک پیکسل 7 در eBay به فروش رفت و طی مورد دیگری ظاهرا یک نمونه اولیه پیکسل واچ هم در رستورانی گم شده بود.

در پایان بد نیست به گزارشی از بلومبرگ در ماه ژوئیه اشاره کنیم که در آن توسعه‌دهنده‌ای به نام «استیو موزر» ادعا کرده بود که در کدهای متا ارجاعی به Oculus Pro یافته است، در نتیجه امکان دارد که متا در خصوص هدست آتی خود تصمیم‌گیری‌های نهایی را انجام داده باشد، با این حال این شرکت تاکنون واکنشی به موارد مورد بحث نشان نداده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی