ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هواوی
تکنولوژی

آمریکا محدودیت‌های هواوی را کاهش می‌دهد

با این وجود، اجازه عرضه برخی از فناوری‌ها و نرم‌افزارها در زمانی که سازمان‌ها در حال تصمیم‌گیری در مورد استانداردها هستند، فراهم می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

دولت ایالات متحده با هدف حفظ پیشتازی خود در تعیین استانداردهای بین‌المللی و مقابله به تلاش‌های کشور چین، در حال کاهش محدودیت‌های مربوط به صادرات فناوری با شرکت‌های موجود در لیست سیاه مانند هواوی است.

در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شده، دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده قانونی را صادر کرده که به موجب آن، اجازه عرضه برخی فناوری‌ها و نرم‌افزارها را در زمانی که سازمان‌ها در حال تصمیم‌گیری در مورد استانداردها هستند، فراهم می‌شود.

در این بیانیه آمده است که این [قانون] باید به سوالاتی در مورد اینکه آیا شرکت‌های آمریکایی باید قبل از اشتراک‌گذاری فناوری «سطح پایین» در طول چنین فرآیندهایی با شرکت‌های تحریم شده از جمله شرکت فناوری هواوی، به دنبال مجوز باشند یا خیر، پاسخ می‌دهد. طبق توضیحات بیانیه، این سردرگمی، مشارکت و رهبری ایالات متحده در این فعالیت‌ها را تضعیف کرده است.

مقابله با تلاش‌های چین و هواوی در زمینه استانداردهای بین‌المللی

هواوی

دولت ترامپ در سال 2019 هواوی و تعدادی از شرکت‌های غیرآمریکایی وابسته به آن را به لیست سیاه اضافه کرد که این امر دسترسی غول فناوری چین به تامین‌کنندگان مهم آمریکایی را محدود کرد. با این حال، وجود چنین سیاستی باعث شده تا شرکت‌های آمریکایی مشارکت خود را در فعالیت‌های مرتبط با استانداردها محدود کنند، آن هم در زمانی که شرکت‌های چینی تلاش‌های زیادی برای افزایش نفوذ خود انجام می‌دهند.

ایالات متحده همچنین نگران است که چین از طریق شرکت‌هایی مانند هواوی، در حال تلاش برای ایجاد استانداردهایی باشد که به نفع دولت‌های مستبد باشند.

«آلن استیوز»، معاون وزیر بازرگانی در بخش صنعت و امنیت در این بیانیه گفت:

«سهامداران ایالات متحده باید به‌طور کامل در سازمان‌های استاندارد بین‌المللی مشارکت داشته باشند، به ویژه در مواردی که استانداردهای حیاتی اما گاهی رویت‌ناپذیر که آن‌ها تعیین می‌کنند، امنیت ملی و همچنین پیامدهای تجاری مهمی را به همراه دارند.»

او افزود که قانون جدید به پیشبرد «رهبری ایالات متحده در این نهادهای حیاتی» کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی