ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایموجی‌های محبوب آمریکا
تکنولوژی

تحقیق ادوبی: استفاده از ایموجی‌ها شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند

شرکت ادوبی در تحقیقی متوجه شده که 71 درصد کاربران باور دارند کسانی که از ایموجی استفاده می‌کنند بامزه‌تر و دوستانه‌تر هستند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

شرکت ادوبی گزارش ایموجی 2022 خود را منتشر کرده و افزون بر این که می‌توانیم ببینیم در حال حاضر چه ایموجی‌هایی محبوب‌ترین هستند، می‌توانیم با دیدگاه کاربران درباره استفاده از این شکلک‌ها و اثر آن‌ها بر میزان پذیرش افراد و نظراتشان آشنا شویم.

ادوبی در این تحقیق از بیش از 5000 نفر در ایالات متحده پرس و جو کرده است. در پایان مشخص شد 73 درصد از افراد باور داشتند که استفاده از ایموجی می‌تواند کاربران را دوستانه‌تر، بامزه‌تر و باحال‌تر جلوه دهد. 91 درصد هم باور داشتند که استفاده از این شکلک‌ها باعث می‌شود راحت‌تر بتوانند احساسات خود را بروز دهند. حتی 60 درصد از افراد می‌گویند با کمک ایموجی‌ها می‌توانند وضع روحی خود را بهبود دهند.

ایموجی مورد علاقه آمریکایی‌ها ایموجی اشک‌های شادی (😂) است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد. این ایموجی که با نام گریه در حال خنده هم شناخته می‌شود، یکی از پرطرفدارترین ایموجی‌های سال 2021 نیز به حساب می‌آمد. در رده‌های بعدی به ترتیب علامت لایک یا موافقت (👍)، قلب قرمز (❤️)، غلت زدن از خنده روی زمین که به شکل ایموجی اشک‌های شادی کج (🤣) دیده می‌شود، قرار دارند. پنجمین ایموجی محبوب هم شکلک اشک ناراحتی (😢) است.

ایموجی‌ها در آمریکا

برداشت کاربران از معنای ایموجی‌ها می‌تواند متفاوت باشد

اگرچه بسیاری از کاربران می‌گویند برای بیان آسان‌تر احساسات خود از ایموجی‌ها بهره می‌گیرند، ولی 50 درصد از آن‌ها اذعان کرده‌اند که به شیوه‌ای متفاوت از معنای اصلی ایموجی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

تحقیق ادوبی نشان می‌دهد که بیشترین سوء برداشت در آمریکا برای ایموجی گاوچران (🤠) اتفاق افتاده، و ایموجی آلبالو (🍒) و چهره وارونه (🙃) هم در رده‌های بعدی قرار دارند. این گزارش می‌گوید از هر پنج آمریکایی دو نفر مدعی‌اند که هویت آن‌ها در ایموجی‌های فعلی به نمایش گذاشته نشده است. به‌علاوه، آمریکایی‌ها دوست دارند سن، نژاد/قوم، فرهنگ و معلولیت بهتر از قبل در ایموجی‌ها نشان داده شوند.

آپدیت یونیکد 15.0 قرار است در ماه سپتامبر منتشر شود. از جمله ایموجی‌های جدید در این به‌روزرسانی می‌توانیم به قلب صورتی، ماهی قرمز و چهره لرزان اشاره کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Farshid Piroozi
    Farshid Piroozi | ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

    تکست همیشە منبع سوتفاهمات زیادیە. چون نمیتونە لحن رو انتقال بدە. استفادە از ایموجی توی متن تا حدی میتونە لحن رو انتقال بدە.

  • A.Salar
    A.Salar | ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

    دقیقا، کاملا موافقم :))))

مطالب پیشنهادی