ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شاهین در بورس کالا
خودرو

عدم استقبال از عرضه شاهین در بورس کالا؛ بازار سرد پرچمدار سایپا

مرحله سوم حراج خودرو در بورس کالا روز سه‌شنبه، ۲۲ شهریورماه آغاز می‌شود. طبق گزارش‌های مختلف، ۲۰۰ دستگاه شاهین در بورس کالا با قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد که حدود ...

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۵

روز گذشته ۲۰۰ دستگاه شاهین در بورس کالا با قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان در دسترس متقاضیان قرار گرفت که حدود ۵۰ میلیون تومان کمتر از قیمت واقعی این محصول در بازار آزاد بود، اما با توجه به لزوم پرداخت مالیات و اختلاف قیمت ناچیز بین رقم کارخانه و بازار، استقبالی چندانی از عرضه این خودروها صورت نگرفت و در نهایت خودروها با قیمت اعلامی کارخانه (بدون رقابت برای افزایش بها) به فروش رسیدند.

براساس اطلاعات رصد بازار، شاهین در نمایندگی‌ها با قیمت ۳۴۴ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و در بازار آزاد با قیمت ۳۵۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

خریداران خودرو از بورس کالا، ملزم به پرداخت هزینه‌های متعددی هستند تا بتوانند محصول موردنظر را از نمایندگی تحویل بگیرند. این هزینه‌ها شامل واریز ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۱ درصد مالیات حمل و نقل، ۲ درصد مالیات شماره‌گذاری برچسب انرژی و همین‌طور واریز مبلغی حدود ۴ میلیون و ۲۰۳ هزار تومان می‌شود که در واقع ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار تومان آن مربوط به بیمه شخص ثالث و باقی به خدمات مربوط به پلاک گذاری (حدود ۳۹۰ هزار تومان) اختصاص می‌یابد. همچنین میزان پیش دریافت خرید محصول شاهین ۱۰ از بورس کالا، درصد بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی