ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

بوگاتی برنامه‌ای برای تولید شاسی بلند یا خودروی برقی ندارد

مدیرعامل جدید بوگاتی اعلام کرد این کمپانی برنامه‌ای برای عرضه خودروی الکتریکی تا پایان دهه کنونی ندارد.

میت ریمک مدیرعامل جدید بوگاتی اعلام کرد این کمپانی برنامه‌ای برای عرضه خودروی الکتریکی تا پایان دهه کنونی ندارد. به گفته آقای ریمک، تولید یک خودروی تمام الکتریکی با نشان بوگاتی در ده سال آینده اتفاق نخواهد افتاد. علاوه‌بر این، خودروی شاسی‌بلند نیز جایی در افق ده ساله برند معروف فرانسوی ندارد و شاهد ساخت چنین مدلی در آینده نزدیک نخواهیم بود.

بوگاتی

مدیرعامل جوان بوگاتی در مصاحبه با نشریه آلمانی Automobilewoche به این موارد اشاره کرده است. با توجه به این صحبت‌ها، باید گفت استراتژی بوگاتی برای آینده نزدیک، متفاوت از سایر برندهای گروه فولکس واگن خواهد بود. شاید بدانید گروه فولکس واگن تمرکز ویژه‌ای روی برقی‌سازی دارد و می‌خواهد به یکی از پیشگامان بازار خودروهای الکتریکی تبدیل شود.

پیشرانه هیبریدی، انتخاب بوگاتی برای کوتاه مدت

ذکر این نکته ضروری است محصولات بوگاتی در نسل بعدی احتمالا به پیشرانه هیبریدی مجهز خواهند شد. آقای ریمک در گفتگو با نشریه آلمانی با اشاره به این موضوع اضافه کرده در نسل بعدی احتمالا از پیشرانه هیبریدی شارژی استفاده می‌شود تا امکان حرکت در حالت تمام الکتریکی میسر باشد.

بوگاتی

در حال حاضر برخی از ابرخودروهای گران‌قیمت به پیشرانه هیبریدی شارژی مجهز هستند. برای مثال دو مدل فراری SF90 و 296 GTB با اتکا به این نوع پیشرانه می‌توانند تا 15 مایل یا 25 کیلومتر مسافت را بدون نیاز به روشن شدن موتور بنزینی طی کنند. مکلارن آرتورا نیز قادر است تا 12 مایل یا 19 کیلومتر مسافت را در حالت تمام الکتریکی طی کند.

اما ظاهرا میت ریمک برد حرکتی بیشتر در حالت برقی را برای یک بوگاتی هیبریدی دنبال می‌کند. وی معتقد است برد چنین مدلی باید حداقل 31 مایل یا 50 کیلومتر باشد تا مالکین بتوانند در استفاده‌های روزمره روی آن حساب کنند.

بوگاتی

صحبت‌های مدیرعامل بوگاتی با مصاحبه اخیر مدیر طراحی این شرکت همسو است. ماه قبل مدیرطراحی بوگاتی گفته بود جانشین شیرون با موتور 16 سیلندر تولید نمی‌شود و نیروبخش آن یک پیشرانه هیبریدی با موتور بنزینی کوچک‌تر خواهد بود. وی دلیل طراحی اسپرت‌تر را دلیل بهره‌گیری از پیشرانه هیبریدی عنوان کرده بود.

همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، بوگاتی در برابر ترند این روزهای جهان خودرو، یعنی گرایش به سمت مدل‌های شاسی‌بلند نیز مقاومت می‌کند. این کمپانی اشرافی فعلا تمایلی برای تولید یک خودروی شاسی‌بلند ندارد. چنین تصمیمی احتمالا از سوی طرفداران متعصب بوگاتی با استقبال روبرو خواهد شد.

البته تب شاسی‌بلند سواری به حدی بالاست که اکنون برندهایی مثل فراری، استون مارتین، پورشه، بنتلی، رولزرویس و لامبورگینی نیز به بازار آن ورود پیدا کرده‌اند. از این رو صبر و تحمل بوگاتی نیز آستانه‌ای خواهد داشت!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی