ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

خودروسازان در مسائل کیفی انتظارات سازمان ملی استاندارد را برآورده نکردند

آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد 70 درصد از خودروهای تولید داخل در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

ضعف در کیفیت خودروهای داخلی انتقاد همیشگی به صنعت خودروسازی کشور است. مردم ایران هم مانند بقیه مردم در سراسر جهان حق دارند تا در ازای پولی که پرداخت می کنند خودروی استاندارد تحویل گیرند اما متاسفانه این امر در ایران نقض آشکار می شود. برکسی پوشیده نیست که خودروهای تولید داخل ایران به هیچ وجه از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و با استانداردهای جهانی فاصله ای نجومی دارند.

حالا آمارهای رسمی منتشر شده نیز همین موضوع را تایید کرده و نشان می دهد 70 درصد از خودروهای تولید داخل در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.

اما خودروسازان چه اقدامی برای بهبود کیفیت خودروهای داخلی انجام می‌دهند؟

مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: «خودروسازان در مسائل بهبود کیفی تولیدات، هنوز انتظارات این سازمان را به‌خوبی برآورده نکرده‌اند. این خودروها شامل تولیدات داخلی و خودروهای وارداتی است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به توقف خودروهای پرعیب و ناایمن در بازه زمانی کوتاه‌مدت، گفت: «خودروسازان در مسائل بهبود کیفی تولیدات هنوز انتظارات این سازمان را به‌خوبی برآورده نکرده‌اند و خودروسازان مکلف و متعهد هستند طبق تعهدی که نسبت به شروط 15‌گانه سازمان ملی استاندارد ایران داشتند، به وظایف خود عمل کنند.»

وقتی تصادف اتفاق افتاد یک چیزی باید از راننده یا سرنشینان محافظت کند و آن چیز در درجه اول وسیله است؛ یعنی باید ستونها، استحکامات و پلتفرمی که دراین وسیله به کار برده شده، قطر آلیاژی که در آن به کار رفته و به گونه‌ای عمل کند که جان پناهی برای سرنشینان باشد یا کمربند ایمنی باید بموقع قفل شود که شدت برخورد سرنشینان را بتوان کنترل کرد. اما در خودروهای داخلی، خود خودرو عامل شدت تخریب یا جراحات است. مثلا ترمز وسیله‌ای برای کنترل خودرو در مواقع خطر است، اما در خودروهای داخلی وقتی راننده ترمز می‌کند خط ترمز خودرو چندین متر کشیده میشود. در این حالت دیگر خودرو در اختیار راننده نیست و خودرو به هر جایی ممکن است بخورد یا ترمز ABS درست عمل نمی‌کند یا کیسه هوایی که در زمان حادثه اگر درست عمل کند، جان پناهی برای راننده می‌شود، عملا عمل نمی‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی