ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

همکاری مرسدس بنز و ریوین برای تولید ون های الکتریکی در اروپا قطعی شد

مرسدس بنز و ریوین با امضای یادداشت تفاهمی قصد دارند در زمینه تولید خودروهای برقی با هم همکاری کنند.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

مرسدس بنز و ریوین از امضای یک تفاهمنامه خبر دادند. به موجب این تفاهمنامه قرار است دو کمپانی آلمانی و آمریکایی با همکاری هم خودروهای برقی تولید کنند. اگر این تفاهمنامه نهایی و تبدیل به قرارداد شود، مرسدس بنز و ریوین یک شرکت مشترک جدید تاسیس خواهند کرد. ماموریت اولیه این شرکت تولید دو ون الکتریکی خواهد بود، یکی با نشان مرسدس و دیگری با نشان ریوین.

کارخانه مشترک مرسدس بنز و ریوین در مرکز یا شرق اروپا احداث خواهد شد. این کارخانه فقط خودروهای برقی تولید می‌کند و احتمالا بر اساس یکی از کارخانه‌های فعلی مرسدس بنز شکل خواهد گرفت. با این تفاهمنامه دو کمپانی به دنبال طراحی و ساخت خودروهایی با فرایند ساخت بهینه‌تر هستند.

عدم تعیین چارچوب زمانی برای همکاری مرسدس بنز و ریوین

برای همکاری مرسدس بنز و ریوین یک چارچوب زمانی معین تعیین نشده است. در بیانیه مطبوعاتی، طرف آلمانی اعلام کرده تولید خودرو توسط شرکت مشترک در عرض چند سال آینده اتفاق نخواهد افتاد. با این حساب نباید به این زودی‌ها منتظر محصول مشترک مرسدس بنز و ریوین باشیم.

همکاری مرسدس بنز و ریوین

در ساخت محصول مشترک مرسدس بنز و ریوین از پلتفرم VAN.EA اشتوتگارتی‌ها استفاده خواهد شد. این پلتفرم در ساخت ون‌های شرکت مرسدس بنز نیز به کار گرفته می‌شود. این کمپانی می‌گوید تمامی ون‌های مبتنی بر پلتفرم مذکور، از سال 2025 تمام الکتریکی خواهند بود.

کارخانه مشترک مرسدس بنز و ریوین یک ون دیگر بر مبنای نسل دوم پلتفرم RLV ریوین تولید خواهد کرد. این دو برند امیدوارند همکاری آنها هزینه ساخت ون‌‌های تجاری برقی را کاهش دهد. همچنین آنها انتظار دارند با همکاری دوجانبه، تولید ون‌های برقی در مقیاس بزرگ و با قیمت مناسب، شتاب بیشتری بگیرد تا گرایش به سمت حمل و نقل الکتریکی سرعت بالاتری داشته باشد.

همکاری مرسدس بنز و ریوین

ماتیاس گیسن، مدیر بخش ون مرسدس بنز نسبت به همکاری با ریوین ابراز خرسندی کرده است. وی با تمجید از این استارتاپ آمریکایی آن را پرتحرک و الهام‌بخش توصیف کرده؛ آقای گیسن جایگاه ریوین را از نظر تکنولوژی قوی و مستحکم می‌داند. بنیانگذار و مدیرعامل ریوین یعنی آقای RJ Scaringe هم در سخنانی مشابه همکاری با مرسدس بنز را باعث خوشحالی و افتخار دانسته است.

بد نیست بدانید این اولین همکاری ریوین با یک خودروساز بزرگ و سنتی نیست. این استارتاپ قبلا با فورد نیز برای تولید مشترک خودرو قرارداد امضا کرده بود. البته آن قرارداد در اواخر سال 2021 به پایان رسید. ریوین با آمازون نیز ارتباطات تنگاتنگی دارد و برای این غول فروش اینترنتی، ون برقی تحویل کالا می‌سازد.

همکاری مرسدس بنز و ریوین

یادداشت تفاهم مرسدس بنز و ریوین تا تبدیل شدن به قرارداد رسمی فاصله دارد. هنوز مشخص نیست این قرارداد چه زمانی امضا خواهد شد. با توجه به نامعین بودن چارچوب زمانی، دو کمپانی زمان کافی برای ایجاد هر گونه تغییر یا بررسی‌های بیشتر را دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی