ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سرپرست جدید معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور منصوب شد: «ستاری» رفت، «دهقانی» آمد

پس از انتشار اخباری پیرامون استعفای سورنا ستاری، سرانجام رئیس جمهور با حکمی، دهقانی را جایگزین ستاری کرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۲

رئیس جمهور با انتشار حکمی، «روح‌اله دهقانی فیروزآبادی» را به عنوان «سرپرست معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور» منصوب کرد. پیش از این «سورنا ستاری» عهده‌دار این سمت بود.

ستاری که از آبان سال 1392 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بود، پس از یک سال ادامه فعالیت در همین جایگاه در دولت رئیسی، سرانجام جای خود را به دهقانی داد. در حکم روح‌اله دهقانی فیروزآبادی از سوی رئیس جمهور آمده است که نظر به مراتب شایستگی، تجارب و سوابق علمی و مدیریتی، با حفظ سمت فعلی به عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور» منصوب شده است.

رئیسی در این حکم از او خواسته است تا با توکل به خداوند، عدالت محوری، روحیه انقلابی، مردم‌داری، پاکدستی، فسادستیزی، قانون‌مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت با برنامه‌ریزی و حرکت جهادی برای تحقق دستورات رهبری در حوزه علم و فناوری و اهداف دولت، تلاش کند.

در رونوشت این حکم به ستاری نیز از او بابت تلاش‌هایش در دوره تصدی این مسئولیت، تشکر شده است.

گفتنیست با وجود گذشت بیش از یک سال از فعالیت دولت رییسی، نام ستاری هیچگاه به عنوان یکی از ارکان هیئت دولت در بخش معرفی هیئت دولت در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری و در جمع وزیران و معاونان رئیسی درج نشد. همچنین پیش از انتخابات ریاست جمهوری، نام ستاری در تمام لیست‌های احتمالی کابینه دولت جدید درج شده بود.

گفتنی است «روح‌اله دهقانی فیروزآبادی»، خرداد ماه امسال از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به سمت رئیس جدید جهاد دانشگاهی منصوب شد و با حفظ سمت قرار است که عهده‌دار مسئولیت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور باشد.

او دکترا رشته مهندسی هوا فضا از دانشگاه صنعتی شریف دارد و از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف، همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رئیس دانشگاه صنعتی شریف، ، تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری، راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی اشاره کرد.

او در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود اگر دانشگاه مستقیم به صنعت وصل شود خراب می‌شود؛ نیروی انسانی که به درد شرکت دانش‌بنیان بخورد دانشگاه تولید نمی‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی