ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14
تکنولوژی

اپل با همکاری کوالکام قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را در آیفون 14 فراهم کرده است

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که دسترسی به ارتباط ماهواره‌ای در آیفون 14 با کمک مودم کوالکام و قطعات و نرم‌افزارهای اختصاصی ممکن شده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

آیفون 14، 14 پلاس، 14 پرو و 14 پرو مکس قابلیت جدیدی دارند که اجازه می‌دهد این دستگاه‌ها از طریق ارتباطات ماهواره‌ای حتی در شرایطی که تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی قرار ندارند، درخواست کمک اضطراری کنند. این شرکت ظاهرا برای ارائه این قابلیت با کوالکام همکاری کرده تا از مودم این شرکت برای استفاده از باند n53 یعنی همان باندی بهره بگیرد که توسط ماهواره‌های شرکت Globalstar استفاده می‌شود.

به گزارش رویترز، ارتباطات ماهواره‌ای سری آیفون 14 از طریق مودم اسنپدراگون X65 کوالکام ممکن شده است. اپل در بیانیه‌ای به این خبرگزاری گفته که این تراشه در کنار قطعات سفارشی رادیویی ساخت این شرکت و نرم‌افزارهای مخصوص آن چنین امکانی را فراهم کرده است.

تراشه مودم X65 علاوه بر فراهم‌سازی قابلیت دستیابی به ارتباطات 5G، به آیفون جدید اجازه می‌دهد از باند n53 استفاده کند تا با ماهواره‌ها ارتباط بگیرد. این شرکت چند ماه پیش در قراردادی حداکثر 85 درصد از ظرفیت تبادل اطلاعات در ماهواره‌های Globalstar را خرید تا از آن برای سیستم پیام اضطراری آیفون 14 استفاده کند.

آیفون 14

قابلیت Emergency SOS via Satellite زمانی در دسترس قرار می‌گیرد که کاربر نتواند به برج‌های مخابراتی وصل شود. در آن صورت، گوشی امکانی را در اختیار کاربر می‌گذارد تا به ماهواره وصل شود و یک پیام کوتاه متنی را به مراکز امداد بفرستد. کاربران برای استفاده از این ویژگی باید در محیطی با آسمان صاف قرار بگیرند. خود آیفون هم در پیدا کردن جهتی که گوشی باید به سمت ماهواره نگه داشته شود، به کاربر کمک می‌کند.

اگر سرویس‌های امدادی محلی بتوانند از کانال‌های ارتباطی متنی استفاده کنند، آیفون پیام را به‌طور مستقیم به آن‌ها می‌فرستد. اما در غیر این صورت، مراکز کمکی خود اپل پیام اضطراری را دریافت کرده و با مراکز امداد تماس می‌گیرند.

با وجود این که اپل در حال توسعه تراشه مودم مخصوص خودش است، اما این محصول هنوز آماده نشده و کوپرتینویی‌ها همچنان برای استفاده از فناوری‌های مختلف باید با کوالکام همکاری کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی