ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

بازگشت خودروهای ایرانی به بازار ونزوئلا

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا طی بازید از نخستین نمایشگاه علم و فناوری ایران در ونزوئلا،  اعلام داشت که نمونه های از خودروهای مدرن ایران در نمایشگاه به نمایش درآمده اند. به گفته رامون ولاسکز،  وزیر ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۵

این روزها نمایشگاه دستاوردهای ایران در ونزوئلا در حال برگزاریست و نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا طی بازید از نخستین نمایشگاه علم و فناوری ایران در ونزوئلا،  اعلام کرد که نمونه های از خودروهای مدرن ایران در نمایشگاه به نمایش درآمده اند. به گفته رامون ولاسکز،  وزیر حمل و نقل ونزوئلا: «ونزوئلا اقدام به راه اندازی خط جدید خودروهای کم مصرف و برقی با همکاری ایران می نماید. دو کشور ایران و ونزوئلا در شرایط تحریمی می‌توانند از مزایای اقتصادی یکدیگر بهره‌مند شوند.»

رئیس ‌جمهوری ونزوئلا تاکید کرد: «تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم می‌شوند، چرا که برای هر یکصد کیلومتر تنها هفت لیتر سوخت نیاز دارند.»

نیکلاس مادورو با بیان اینکه چهار مدل خودوری ایرانی از طریق شرکت «بِنیراَئوتو» (Venirauto) مونتاژ خواهند شد، خاطرنشان کرد: «ما باید از فرصت حضور مدیران قدرتمندترین شرکت‌های ایران در حوزه‌های علمی، فناوری و صنعتی در کشورمان استفاده کنیم. در وهله نخست واردات تجهیزات همودیالیز به ونزوئلا و در مرحله بعدی ساخت آن‌ها در کشور را آغاز کنیم.»
مادورو با تاکید بر اینکه ونزوئلا بازاری قدرتمند برای فروش خودرو است، بر تمایل این کشور در انتقال فناوری و دانش به منظور راه‌اندازی و ساخت یک شهرک صنعتی نیز اشاره کرد.

«نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا»، بین 14 تا 18 سپتامبر (23 تا 27 شهریور) در پایتخت ونزوئلا با هدف تقویت و توسعه همکاری ها و تبادل اطلاعات بین دو کشور برگزار می‌شود.

روسای جمهوری ایران و ونزوئلا در جریان سفر ماه ژوئن (اواخر خرداد) مادورو به تهران و در شرایطی که هر دو کشور تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند، سند همکاری 20 ساله را امضا کردند.

گفتنی است که در زمان دولت نهم نیز عرضه خودروهای ایران از جمله پراید به بازار ونزوئلا آغاز شده بود که البته در پی نوسانات شدید اقتصادی این کشور، این پروژه ادامه پیدا نکرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی