ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عضو هیئت رئیسه مجلس: ادعای وزیر ارتباطات مبنی بر افزایش سرعت اینترنت بررسی می‌شود

به گفته سلیمی تمامی وعده‌های وزیر ارتباطات در مجلس پیگیری شده و عملکرد این وزارتخانه رصد می‌شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵

عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد تمامی وعده‌های وزیر ارتباطات در مجلس پیگیری شده و عملکرد این وزارتخانه رصد می‌شود. او همچنین از بررسی ادعای زارع‌پور مبنی بر افزایش سرعت اینترنت در جلسه‌ای فنی خبر داد.

«علیرضا سلیمی»، عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با سیتنا به ادعای زارع‌پور مبنی بر افزایش سرعت اینترنت اشاره کرد و گفت: «وزیر ارتباطات بیان کرده که سرعت اینترنت بالا رفته اما پایین است. این موردی فنی است و این موضوع را در جلسه‌ای فنی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی خواهیم کرد.»

او پیرامون وعده زارع‌پور برای پیشبرد برنامه‌ پروژه فیبرنوری به منظور ارتقای سرعت اینترنت ثابت نیز گفت: «وزیر ارتباطات وعده‌هایی داده‌اند و ما نیز در مجلس پیگیر این وعده‌ها هستیم. برنامه‌های وزیر ارتباطات را مو به مو در مجلس رصد می‌کنیم و برنامه‌هایی که عقب مانده باشد را حتما پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسیم.»

سلیمی همچنین درباره پیشبرد برنامه‌های شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هنوز گزارش مستندی به مجلس داده نشده و نمایندگان پیگیر وعده‌های وزیر ارتباطات در خصوص پیشرفت این پروژه هم هستند.

گفتنی است با وجود وضعیت نامناسب شبکه ارتباطی کشور، وزیر ارتباطات بارها با استناد به آمارهای اسپیدتست مدعی شده که سرعت اینترنت در دوران تصدی‌گری او نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم داشته است. زارع‌پور در آخرین اظهارنظرهایش در این باره گفت: «میزان دقیق آن را نمی‌دانم، اما سرعت افزایش یافته و به طور متوسط به حدود 27 مگابیت بر ثانیه رسیده است.»

از سوی مقابل مردم و حتی نمایندگان مجلس چنین اعتقادی ندارند. به طور مثال «ذبیح‏‌الله اعظمی»، نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم سال گذشته در جلسه علنی مجلس خطاب به وزیر ارتباطات گفت پای خود را از روی سیم بردارد: «سرعت اینترنت نه‌تنها افزایش نیافت، بلکه به‌شدت کاهش یافت به‌طوری که دانش‏‌آموزان و دانشجویان دچار مشکل شدند و فضای کسب‏‌وکار آسیب دیده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی