ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیرعامل DxOMark: اگر برندی بداند دستگاهش رتبه اول را نمی‌گیرد، آن را برای بررسی نمی‌فرستند

در سال‌های گذشته DxOMark تبدیل به سازمانی مستقل برای بررسی عملکرد بخش‌های مختلف گوشی‌های هوشمند از جمله دوربین آن‌ها شده. اما اهمیت این سازمان برای شرکت‌ها نسبت به گذشته کاهش یافته که ظاهرا دلیل آن، ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

در سال‌های گذشته DxOMark تبدیل به سازمانی مستقل برای بررسی عملکرد بخش‌های مختلف گوشی‌های هوشمند از جمله دوربین آن‌ها شده. اما اهمیت این سازمان برای شرکت‌ها نسبت به گذشته کاهش یافته که ظاهرا دلیل آن، علاقه برندها به اول شدن محصولات‌شان در بررسی‌های DxOMark است.

چندین سال پیش شرکت‌ها هنگام معرفی گوشی‌های جدیدشان در مراسم‌های مختلف، امتیاز DxOMark دوربین آن‌ها را به حضار نشان می‌دادند تا عملکرد محصولات‌شان را به رخ رقبا بکشند. اما امروزه کمتر شاهد چنین موضوعی هستیم و حتی برخی دستگاه‌ها توسط خود این وب‌سایت خریداری می‌شوند و شرکت‌ها آن‌ها را ارسال نمی‌کنند.

وب‌سایت DxOMark دوربین گوشی‌های هوشمند را در بخش عکاسی و فیلم‌برداری مورد بررسی قرار می‌دهد و به آن‌ها امتیاز کلی می‌دهد. البته با اضافه شدن دوربین‌های تله‌‎فوتو و پریسکوپی به موبایل‌ها، عملکرد بزرگنمایی یا زوم هم مورد بررسی این مرجع قرار می‌گیرد.

حالا مدیرعامل DxOMark، «فردریک گیچارد» در مصاحبه‌ای گفته برندها تا زمانی که گوشی‌شان در بررسی‌ها رتبه اول را کسب نکند، از امتیازش به عنوان یک معیار برای نمایش عملکرد آن استفاده نخواهند کرد.

عدم ارسال گوشی‌های شیائومی به DxOMark

به گفته گیچارد، علت اینکه شیائومی و برخی برندها گوشی‌هایشان را برای بررسی به این مرجع نمی‌فرستند، این است که بالاترین امتیاز را کسب نمی‌کنند. گیچارد مدعی شده که اگر دستگاهی در بررسی‌های DxOMark بالاترین امتیاز را کسب کند، مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرد و شرکت‌ها می‌توانند از این امتیاز برای تبلیغات استفاده کنند.

صحبت‌های گیچارد بی‌ارتباط با گفته‌های مدیرعامل شیائومی درباره عدم ارسال جدیدترین پرچمدارش به DxOMark نیست. چندین هفته پیش لی جون گفته بود که این شرکت گوشی شیائومی 12S اولترا را به این مرجع نمی‌فرستد.

با وجود این موضوع، DxOMark پرچمدار چینی‌ها را خودش خریداری کرد و مورد بررسی قرار داد. شیائومی 12S اولترا در این بررسی امتیاز کلی 138 را کسب کرد که چندین نمره از امتیاز 143 نسل قبلی‌اش یعنی شیائومی می 11 اولترا پایین‌تر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی