ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل واچ سری 8 چند روز پس از عرضه با تشخیص درست عارضه قلبی، جان یک زن را نجات داد

قابلیت الکتروکاردیوگرام یا تست نوار قلب اپل واچ به کمک این خانواده آمد تا از خراب شدن آخر هفته آن‌ها جلوگیری کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

تنها چند روز پس از عرضه اپل واچ سری 8 به بازار، یکی از مشتریان ساعت هوشمند جدید اپل موفق شد تا با استفاده از ویژگی‌های سلامتی آن، بیماری قلبی ناشناخته مادرش که می‌توانست کشنده باشد را زودتر تشخیص دهد.

یکی از خوانندگان 9to5Mac به نام «جیسون اسمیت» به این وب‌سایت اعلام کرد:

«پدر و مادرم برای تعطیلات آخر هفته به «چستر» (انگلستان) رفته بودند که پدرم با من تماس گرفت و گفت مادرم اصلا حال خوبی ندارد. او گفت که او (مادرش) سرگیجه دارد و انگار قلبش با سرعت زیاد می‌زند. به آن‌ها گفتم که منتظر بمانند تا بتوانم در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها باشم.»

جیسون در ادامه توضیح می‌دهد هنگامی که به آن‌ها رسیده، با اندازه‌گیری فشار خون مادرش، وضعیت عمومی او را ارزیابی کرده و همه چیز طبیعی به نظر می‌رسیده است. حتی مادرش نیز ادعا کرده که احساس بسیار بهتری دارد و جای نگرانی وجود ندارد.

با این وجود جیسون، در یک لحظه تصمیم گرفت تا از اپل واچ سری 8 جدید خود نیز کمک بگیرد.

قابلیت‌های سلامتی اپل واچ سری 8

اپل واچ سری 8

به استثنای مدل‌های SE، اپل واچ سری 4 و نسخه‌های بعدی دارای یک الکتروکاردیوگرام (تست نوار قلب) داخلی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد زمان و قدرت سیگنال‌های الکتریکی که باعث ضربان قلب می‌شوند را اندازه بگیرند. این قابلیت می‌تواند در تشخیص و شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) بسیار مهم باشد که یک ریتم نامنظم است و در صورت عدم شناسایی می‌تواند کشنده باشد.

جیسون ادامه می‌دهد:

«سپس اپل واچ سری 8 خود را برداشتم و آن را روی مچ دست او گذاشتم تا تست نوار قلب انجام دهم. در این زمان ساعت به ما هشدار داد که فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص داده و فورا باید به یک پزشک مراجعه کنیم. برای رد هرگونه نتیجه کاذب، سه نوار قلب دیگر گرفتم، اما هر کدام AFib را با ضربان قلب در حال استراحت بالای 160 تپش در دقیقه گزارش کردند.»

سپس آن‌ها پس از مراجعه به نزدیکترین اورژانس متوجه شدند که مادرش دچار AFib شده است. در واقع، قابلیت‌های مربوط به سلامت اپل واچ از خراب شدن آخر هفته این خانواده جلوگیری کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی