ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
تکنولوژی

اینستاگرام امکان انتشار استوری‌هایی با حداکثر زمان 60 ثانیه را برای تمام کاربران فراهم کرد

با وجود این تغییر جدید، استوری‌هایی با مدت زمان 60 ثانیه، دیگر به چند کلیپ متفاوت تبدیل نخواهند شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

اینستاگرام تایید کرده این شبکه اجتماعی در حال ارائه قابلیتی برای کاربران خود است تا استوری‌های طولانی‌تر را به‌صورت پیوسته منتشر کنند. به بیان ساده‌تر با این قابلیت، استوری‌هایی که کمتر از 60 ثانیه هستند، به چند بخش تقسیم نخواهند شد. تغییر جدید سال گذشته با دسته‌ای از کاربران منتخب آزمایش شده بود و اکنون در دسترس تمام کاربران اینستاگرام قرار گرفته است.

سخنگوی متا با ارسال ایمیلی به وب‌سایت TechCrunch نوشت:

«ما همیشه در حال کار روی روش‌هایی برای بهبود تجربه استوری‌ها هستیم. اکنون می‌توانید به‌طور مداوم استوری‌های تا 60 ثانیه را بدون اینکه به کلیپ‌های 15 ثانیه‌ای برش داده شوند، ایجاد و منتشر کنید.»

بازخوردهای احتمالی تغییر جدید اینستاگرام

اینستاگرام

تغییر جدید احتمالا مورد پسند کاربران و بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. از سویی کاربران قادر خواهند بود تا استوری‌های متوالی را پست کنند که به چند کلیپ تقسیم نمی‌شوند و همچنین بینندگان نیز دیگر مجبور نخواهند بود تا به‌طور مداوم برای مشاهده تمام استوری‌ها، روی صفحه چندین بار ضربه بزنند.

البته این تغییر می‌تواند باعث دلسرد شدن کاربرانی شود که از سادگی و کوتاه بودن استوری‌ها لذت می‌برند.

علاوه بر این، قابلیت جدید همچنین تا حدودی مرز بین استوری‌ها و ویدیوهای ریلز (Reels) را کم‌رنگ‌تر می‌کند، زیرا اکنون کاربران به دو گزینه برای ارسال یک ویدیوی 60 ثانیه‌ای دسترسی دارند.

اینستاگرام در چند وقت گذشته اعلام کرده که تمرکزش روی ویدیوهای را افزایش خواهد داد و به موجب آن، این شبکه اجتماعی محدودیت‌های زمانی ویدیوها را افزایش داده است. چند ماه قبل بود که این شرکت پشتیبانی از ویدیوهای Reels طولانی‌تر (تا 90 ثانیه) را برای کاربران خود معرفی کرد که نسبت به قبل با محدودیت 60 ثانیه‌ای افزایش پیدا کرده بود.

اینستاگرام همچنین اخیرا تغییر دیگری را در سیستم خود ایجاد کرده بود که به موجب آن، تمام پست‌های ویدیویی جدیدی که کوتاه‌تر از 15 دقیقه هستند، به صورت Reels نمایش داده می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی