ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل واچ اولترا در برابر چکش؛ مقاوم‌ترین ساعت هوشمند اپل چقدر دوام می‌آورد؟ [تماشا کنید]

اپل واچ اولترا مقاوم‌ترین ساعت هوشمند اپل تا به امروز است، اما آیا تاب مقاومت در برابر چکش را دارد؟

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۴ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

اپل چند هفته پیش برای اولین بار از یک اپل واچ جان سخت رونمایی کرد. این محصول که اپل واچ اولترا نام دارد، طبق ادعای سازنده‌اش مقاوم‌ترین ساعت هوشمند آن است. اما این محصول در برابر چکش چه مقاومتی از خودش نشان می‌دهد؟

با عرضه محصولات جدید، کانال‌های یوتیوب شروع به تست‌های مختلف روی آن‌ها می‌کنند و حالا کانال یوتیوب «TechRax» در ویدیویی مقاومت اپل واچ اولترا را در برابر ضربه‌های چکش آزمایش کرده است!

اپل واچ اولترا در برابر چکش!

همانطور که در ویدیوی بالا می‌بینید، ابتدا با جعبه‌گشایی ساعت هوشمند اپل روبه‌رو هستیم و در ادامه تست سقوط این محصول از فاصله 1.2 متری را می‌بینیم. در این تست سقوط، تقریبا اثری از خط و خراش روی نمایشگر آن به چشم نمی‌خورد و تنها کمی بدنه تیتانیومی‌اش آسیب می‌بیند.

در ادامه ساعت هوشمند جدید اپل در یک شیشه پر از میخ گذاشته می‌شود و تکان می‌خورد که نتیجه‌اش عدم آسیب به این محصول است. اما این تمام ماجرا نیست و تازه با تست اصلی روبه‌رو می‌شویم؛ تستی که البته در اتفاق افتادن آن دنیای واقعی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

اپل واچ اولترا

این کانال یوتیوب محافظ یاقوت کبود اپل واچ اولترا را در برابر چکش قرار می‌دهد و چندین بار با چکش روی نمایشگرش ضربه می‌زند. در ابتدا این ساعت هوشمند مقاومت بالایی از خودش نشان می‌دهد و حتی میز زیر آن می‌شکند.

اما با ادامه ضربات، اپل واچ اولترا مقاومتش را از دست می‌دهد و در نهایت نمایشگرش خرد می‌شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که در همان ابتدا اگرچه نمایشگر آسیب چندانی نمی‌بیند، اما ساعت هوشمند اپل دیگر روشن نمی‌شود که نشان‌دهنده آسیب رسیدن به قطعات داخلی است.

با وجود اینکه در نهایت Apple Watch Ultra شکست می‌خورد، اما در دنیای واقعی بسیار بعید است که تحت چنین ضرباتی قرار بگیرد. این ساعت هوشمند اپل قیمتی برابر 799 دلار دارد و مقاوم‌ترین اپل واچ تا به امروز محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی