ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مگس
علمی

محققان: مگس‌ها می‌توانند با استفراغ کردن روی مواد غذایی، خطرناک‌تر از انتظارات ما باشند

محققان در مطالعه‌ای متوجه شده‌اند که علی‌رغم بی‌توجهی دانشمندان به مگس‌ها، این موجودات می‌توانند برای انسان‌ها خطرآفرین باشند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

آیا می‌دانستید مگس‌ها وقتی روی مواد خوراکی می‌نشینند تا تغذیه کنند، ابتدا روی آن‌ها استفراغ می‌کنند؟ حالا تحقیقی تازه نشان داده که اگرچه توجه بخش عمده جامعه علمی به پشه‌هایی است که خون می‌نوشند، ولی نباید خطر این مگس‌های معمولی را دست کم گرفت.

پژوهشگران دانشگاه «ماساچوست در امهرست» در مطالعه جدید خود به بررسی مگس‌های همزیست انسان رفته‌اند که ما را نیش نمی‌زنند. آن‌ها می‌گویند این موجودات در مقایسه با پشه‌هایی که خون آلوده را منتقل می‌کنند، نادیده گرفته شده‌اند، در حالی که می‌توانند خطر حتی بزرگ‌تری به همراه داشته باشند.

«جان استوفولانو»، استاد حشره‌شناسی که نویسنده این مقاله در مجله Insects بوده، می‌گوید: «از زمانی که در دهه 1960 از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم، در حال کار روی مگس‌های همزیست انسان بوده‌ام. پشه‌های خونخوار همیشه در معرض توجه قرار داشتند، اما باید بیشتر مراقب مگس‌هایی باشیم که در بین ما زندگی می‌کنند، چون آن‌ها مواد مغذی مورد نیاز خود را از انسان‌ها و حیوانات می‌گیرند.»

مگس روی شیرینی

استفراغ مگس‌ها می‌تواند ما را بیمار کند

استوفولانو می‌گوید مگس‌های معمولی اطراف مواد ناخوشایندی می‌چرخند و از آن‌ها تغذیه می‌کنند که ممکن است شامل لاشه حیوانات، مدفوع، زباله و فاضلاب باشد. وقتی این موجودات غذا می‌خورند، چینه‌دان آن‌ها پر می‌شود اما غذا در این عضو نه هضم بلکه ذخیره می‌گردد، بنابراین آنزیم‌هایی که می‌توانند عوامل بیماری‌زا را از بین ببرند، برخورد خاصی با این مواد ندارند.

زمانی که مگس می‌خواهد غذای جدیدی بخورد، در ابتدا مایعی را از چینه‌دان خود روی سطح ماده قی می‌کند تا خوردن را آغاز کند و چون این موجودات مواد ناخوشایندی را در چینه‌دان خود ذخیره می‌کنند، این عضو می‌تواند به محل مناسبی برای تولید عوامل بیماری‌زا تبدیل شود.

نکته بدتر این است که این چینه‌دان محلی برای تولید مقاومت آنتی‌باکتریال در میکروب‌هاست. در نتیجه، انسان‌هایی که توسط این پاتوژن‌ها آلوده می‌شوند، می‌توانند در معرض خطر بزرگی قرار بگیرند. استوفولانو و تیمش می‌گویند تحقیقات بسیار بیشتری باید انجام شود تا بدانیم که این مگس‌ها می‌توانند چه نقشی در گسترش بیماری‌ها و میکروب‌های مقاوم به آنتی‌باکتری‌ها داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی