ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

احتمال خرید واحد هورس رنو توسط جیلی
اخبار خودرو

احتمال خرید کارخانه تولید موتور رنو توسط جیلی برای گسترش نفوذ در اروپا

احتمال خرید واحد هورس رنو توسط جیلی هر روز بیشتر می‌شود. شرکت فرانسوی قصد دارد از شر بخش موتورهای احتراقی خود خلاص شود.

دلارام شرف الدین
نوشته شده توسط دلارام شرف الدین | ۴ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

رسانه‌های مختلف از احتمال خرید واحد هورس رنو (واحد تولید کننده های موتورهای درون سوز رنو) توسط جیلی خبر می دهند. البته یک شرکت نفتی نیز جزو خریداران بالقوه این واحد تولیدی به حساب می‌آید. رنو با شرکت‌های آسیایی متعددی مثل جیلی و نیسان همکاری می‌کند. اما بر خلاف جیلی، نیسان علاقه‌ای به خرید واحد تولیدکننده موتورهای احتراقی کمپانی فرانسوی ندارد.

اوایل سال گذشته، رنو اعلام کرد که ضمن تولید و عرضه خودرو، قصد دارد به یک شرکت تکنولوژیکی تبدیل شود. رنو اسم این برنامه را «رنولوشن» گذاشت، ولی به جزئیات چندانی در مورد آن اشاره نکرد. حال خبر رسیده که فروش واحد موتورهای احتراقی، بخشی از برنامه رنولوشن بوده و احتمالا می‌توانید حدس بزنید چه شرکتی مشتری پروپاقرص این بخش است.

در آوریل سال جاری، رنو فعالیت خودروسازی خود را به دو بخش تقسیم کرد، امپر (Ampere) و هورس (Horse). بخش امپر به خودروهای الکتریکی و بخش هورس به موتورهای احتراقی اختصاص دارد. با پیشرفت صنعت خودروسازی و گرایش اکثر شرکت‌های بزرگ به تولید خودروهای برقی، رنو نیز علاقه خود به بخش هورس را از دست داده و تصمیم به فروش عمده سهام این بخش گرفته است.

احتمال خرید واحد هورس رنو توسط جیلی

به گزارش رویترز، جیلی و یک گروه نفتی خواهان خرید بخش عمده‌ای از سهام واحد هورس هستند. البته کمپانی Geely در حال حاضر یکی از شرکای رنو در کره جنوبی و چین است. این دو خودروساز در ماه اوت، توافقنامه‌ای را برای تولید محصولات مبتنی بر پلتفرم خودروهای کم‌مصرف لینک‌اندکو (Lynk & Co) در کره جنوبی به امضا رسانده‌اند. ناگفته نماند که یکی دیگر از اهداف امضای این سند، کمک به رنو برای توسعه محصولات خود در چین است.

جدای از احتمال خرید واحد هورس رنو توسط جیلی بد نیست یادآور یک نکته مهم شد. از لحاظ استراتژیک، رنو تصمیم عاقلانه‌ای برای فروش واحد هورس گرفته، چراکه خودروهای مجهز به این نوع موتورها در آینده نزدیک از میان برداشته می‌شوند. به عنوان شرکتی که عمدتا متعلق به دولت فرانسه است، رنو با فروش واحد هورس عملا خود را از دردسرهای سیاسی مربوط به اخراج (دیر یا زود) کارمندان این بخش رها می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی