ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسابقه عکاسی
علمی

برندگان مسابقه عکاسی زیر آب 2022 مشخص شدند

مسابقه عکاسی Through You Lens بهترین عکس‌هایی که از دنیای زیر آب گرفته شده را نشان می‌دهد و حالا برندگان امسال آن مشخص شده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

عکس‌های برتر مسابقه عکاسی Through Your Lens امسال اعلام شدند که به تصاویر زیردریا اختصاص داده می‌شود. آثار ارسال شده به این مسابقه شامل یک غواص یخی در حال بررسی لاشه نهنگ غرق شده، یک ماهی در زیر سطح آب و خرچنگی در حال جابجایی با کمک یک یک عروس دریایی می‌شود که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

در هجدهمین سال برگزاری مسابقه Through You Lens (از دید لنز شما)، عکس‌های خیره‌کننده‌ای که از دنیای زیر آب گرفته شده‌اند، به نمایش گذاشته شده است. در این مسابقه که توسط مجله Scuba Diving برگزار می‌شود، امسال تقریبا 2600 شرکت کننده در چهار دسته‌بندی ساده، رفتار، زاویه باز، دوربین کامپکت و ماکرو تصاویر خود را ارسال کرده‌اند.

برندگان مسابقه عکاسی از دید لنز شما

مسابقه عکاسی

جایزه اصلی مسابقه امسال به عکاس آماتوری به نام «بوز جانسون» تعلق گرفت که عکسی باورنکردنی از یک ماهی پرنده در زیر آب‌های فیلیپین را به نمایش گذاشته است. جانسون توضیح می‌دهد که این عکس را در شبی با آب‌های کاملا ساکن گرفته که باعث ایجاد بازتاب خیره‌کننده تصویر شده است.

او گفت:

«ما چندین ماهی پرنده را از قایق خود روی سطح صاف و آرام آب مشاهده کردیم که پیدا کردن آن‌ها طولی نکشید. چند دقیقه‌ای را صرف عکاس کردم تا اینکه در نهایت موقعیت خوبی برای نور فوکوس و چشمک‌زن پیدا کردم که مشکلات مربوط به حفظ شناوری و پایداری زیر سطح آب را جبران می‌کرد.»

مسابقه عکاسی

عکس قابل توجه دیگر این مسابقه عکاسی توسط یک عکاس مستقل با بیش از 25 سال تجربه به نام «الکس داوسون» گرفته شده است. تصویر که در دسته‌بندی زاویه باز برنده اصلی شده، یک غواص را در زیر یخ‌های گرینلند در حال بررسی اسکلت یک نهنگ به تصویر می‌کشد.

«زمانی که با اولین شیرجه به زیر یخ رفتم و چشمانم شروع به تطبیق با تاریکی کردند، از اینکه لاشه نهنگ آنقدر دست نخورده و بزرگ بود، شوکه شدم. «آنا» شروع به غواصی در اطراف استخوان‌های نهنگ کرد، بنابراین من بالابر خود را دورتر قرار دادم تا کمی عمق داشته باشم.»

در ادامه می‌توانید سایر تصاویر قابل‌توجه این مسابقه را مشاهده کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی