ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فرآیند واردات خودرو آغاز شده
خودرو

وزارت صمت: فرآیند واردات خودرو آغاز شده است

وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد اکنون بررسی درخواست واردکنندگان خودرو درحال انجام است و مطابق با آیین‌نامه واردات و دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه، فرآیند واردات خودرو آغاز شده است. این ...

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۱ مهر ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۵

وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد اکنون بررسی درخواست واردکنندگان خودرو درحال انجام است و مطابق با آیین‌نامه واردات و دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه، فرآیند واردات خودرو آغاز شده است.

این اطلاعیه در واکنش به مطلبی با عنوان «واردات خودرو امسال منتفی است» منتشر شده است.

بر اساس توضیحات مرکز ارتباطات وزارت صمت، پس از اینکه آیین‌نامه اولیه واردات خودرو در هیات وزیران به تصویب رسید، تدوین دستورالعمل اجرایی در دفتر تخصصی خودرویی این وزارتخانه آغاز شد. در کارگروه‌های تخصصی با حضور واردکنندگان، تولیدکنندگان خودرو، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی کار تدوین دستورالعمل انجام شده و هم‌زمان از شرکت‌هایی که برنامه واردات را در دستور کار خود داشتند، درخواست شد تا برنامه‌های خود را به دفتر خودرویی وزارت صمت ارسال کنند.

پس از دریافت، درخواست آنها مورد بررسی قرار گرفت و در حال حاضر مطابق با آیین‌نامه واردات و دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه فرآیند واردات خودرو آغاز شده است.

به نظر می‌رسد با توجه به سقف ۱۰ هزار و ۲۰ هزار یورویی واردات وزارت صمت به دنبال آن است که در گام نخست تعداد بیشتری از خودروهای ۱۰ هزار یوررویی را وارد کشور کند تا بدین واسطه حجم بیشتری از مصرف‌کنندگان را راضی نگه داشته و کمی از التهاب بازار خودروهای وارداتی را مدیریت کند.

وزارت صمت می‌گوید این وزارتخانه نمی‌تواند به تنهایی در خصوص مبحث واردات خودرو تصمیم‌گیری کند.

چندی پیش یک مقام آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرده بود که با توجه به اینکه از ماه پیش فراخوان برای ثبت نام واردکنندگان خودرو برای واردات خودرو انجام شده بود بزودی شاهد نهایی شدن دستورالعمل واردات خودرو و به تبع آن واردات خودروهای کمتر از ۲۰ هزار یورو به کشور خواهیم بود.

گفته می‌شود با توجه به اعلام درخواست واردکنندگان و بررسی‌های صورت گرفته، به احتمال خیلی زیاد ثبت سفارش واردات خودرو از پایان مهرماه آغاز خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی