ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ تراشه‌هایی با عملکرد شبیه به انسان توسعه خواهد داد

سامسونگ در رویداد Tech Day درباره برنامه‌های بلندپروازانه خود صحبت کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

سامسونگ در یک رویداد صنعتی که در کالیفرنیا برگزار شد، برخی اهداف بلندپروازانه کسب و کار نیمه‌هادی خود در آینده را به اشتراک گذاشت. از جمله این برنامه‌ها پردازنده‌هایی بود که توسط غول فناوری در حال توسعه هستند و ظاهرا «عملکردی انسانی» ارائه می‌کنند.

غول فناوری مستقر در کره جنوبی، در مراسم Tech Day و شهر سن خوزه، کالیفرنیا اعلام کرد که قصد دارد عملکرد تراشه‌های خود را تا سطحی ارتقا دهد که بتوانند وظایفشان را درست مانند قابلیت‌ها و توانایی‌های انسان‌ها انجام دهند.

شرکت سامسونگ

سامسونگ توضیح داد که Samsung System LSI Business، واحد تجاری این شرکت که وظیفه طراحی پردازنده‌ها را برعهده دارد، با شرکای خود روی بهبود عملکرد پردازنده‌های داخلی خود مانند واحد پردازش عصبی، مودم، GPU، CPU و موارد دیگری تمرکز کرده است.

در طول این رویداد، «یونگ-این پارک»، رئیس کسب‌وکار Samsung System LSI گفت که ما در «عصری زندگی می‌کنیم که در آن نیاز است تا ماشین‌ها مانند انسان‌ها یاد بگیرند و فکر کنند» و اهمیت تراشه‌های منطقی یا پردازنده‌ها همیشه در حال رشد بوده است.

پارک گفت که غول فناوری کره جنوبی تقریبا 900 محصول در این بخش از جمله SoC، حسگرهای تصویر، مودم، آی‌سی‌های درایور نمایشگر، آی‌سی‌های مدیریت انرژی و تراشه‌های امنیتی ارائه کرده است. او اضافه کرد که سامسونگ تلاش می‌کند تا این مجموعه گسترده از تراشه‌ها را هم جهت کرده و راهکار ساده‌ای برای مشتریان خود ارائه کند.

سامسونگ تراشه‌ای با حواس انسانی توسعه می‌دهد

طبق گفته‌های ارائه شده، Samsung System LSI در حال کار روی بهبود بیشتر حسگرهای تصویر با وضوح بالا خود است تا تصاویری مانند عملکرد چشم انسان ثبت شود و همچنین حسگرهایی را راه‌اندازی خواهد کرد که می‌توانند مانند هر پنج حواس انسان عمل کنند.

در این رویداد، همچنین واحد تراشه منطقی این شرکت محصولات جدید خود مانند مودم 5G Exynos 5300 و Exynos Auto V920 را به نمایش گذاشت. یک آی‌سی درایور نمایشگر جدید برای پنل‌های OLED نقطه کوانتومی که توسط شرکت تابعه سامسونگ دیسپلی تولید شده است نیز در این رویداد به اشتراک گذاشته شد.

حافظه سامسونگ

علاوه بر این، سامسونگ همچنین اهداف واحد تجاری حافظه خود را نیز در این رویداد به اشتراک گذاشت. این شرکت گفت برای ساخت تراشه‌های DRAM خود از مواد باکیفیت بیشتری استفاده می‌کند و قصد دارد تا در آینده حافظه NAND با بیش از 1000 لایه توسعه دهد. این شرکت همچنین قصد دارد تا قبل از پایان سال، یک مرکز تحقیقاتی اختصاص داده شده به تراشه‌های حافظه به نام Samsung Memory Research Center در کره جنوبی افتتاح کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی