ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مزایده خودروهای وارداتی رسوبی
خودرو

مزایده خودروهای وارداتی قدیمی تمدید شد؛ 62 لکسوس،459 دستگاه هیوندای و 152 بی‌ام‌و

خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک در شرایط نگهداری نامساعدی هستند و به همین خاطر اجازه برگزاری مزایده برای آن‌ها داده شده است.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۴ مهر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

طی سالهای گذشته خودروهای متعددی به سبب مشکلات مربوط به ثبت سفارش در پارکینگ بنادر و گمرک در حال خاک خوردن بودند. سرانجام اما سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برای جلوگیری از تضییع این خودروها، جواز برگزاری مزایده برای فروش آن‌ها را دریافت کرد، مهلت این مزایده در پی اعلام روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تا ساعت 24 روز پنج شنبه 14 مهرماه تمدید شده است.

شرایط شرکت در مزایده خودروهای وارداتی

  • اشخاص حقیقی با کد ملی و اشخاص حقوقی با کد اقتصادی و داشتن شماره حساب و اینترنت بانک جهت متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است.
  • بازدید از خودروهای حاضر در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی، در تمامی ایام هفته از ساعت 8 الی 14 امکانپذیر خواهد بود.

پیشنهادهای ثبت شده در سامانه مزایده الکترونیک به نشانی eauc.setadiran.ir رأس ساعت 12 روز شنبه (16 مهرماه) در محل سازمان مرکزی، رمزگشایی و در همان روز نیز برندگان مزایده اعلام می شود.

جزییات خودروها توقیفی در گمرک

بیش از هزار دستگاه خودروی وارداتی صفر کیلومتر در پارکینگ‌های گمرکی توقیف هستند که اکثر آن‌ها قرار است به مزایده گذاشته شوند. این خودروها به کمپانی‌های بزرگ و مطرح خودروسازی تعلق داشته و شامل ۶۲ دستگاه لکسوس، ۱۵۴ دستگاه تویوتا، ۱۸۲ دستگاه کیا، ۴۵۹ دستگاه هیوندای، ۱۵۲ دستگاه بی‌ام‌و، ۸ دستگاه بنز، ۴۳ دستگاه پورشه، یک دستگاه ولوو و یک خودروی بی‌نام می‌شوند. این خودروها از همه لحاظ سالم بوده و هیچ قطعه‌ای از آن‌ها به سرقت نرفته است.

از آنجا که تضییع این اموال چندان عاقلانه و منصفانه به نظر نمی‌رسد، سازمان اموال تملیکی قرار است به شیوه مزایده، این خودروها را به افراد حقیقی و حقوقی بفروشد. این تصمیم با دستور وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای رسوبی تا پایان مهرماه سال جاری نیز همخوانی دارد.

مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. افراد مایل به شرکت در این فرایند ابتدا باید در سامانه ستادیران ثبت نام کرده و برای گواهی امضای الکترونیکی اقدام کنند. مشخصات فنی خودروها و مکان پارکینگ فعلی آن‌ها از چهارشنبه مورخ 6 مهرماه روی سامانه اموال تملیکی بارگذاری می‌شود. پس از ثبت نام و دریافت گواهی، متقاضی از تاریخ 7 الی 14 مهرماه فرصت دارد برای خودروی دلخواه، پیشنهاد قیمت دهد و البته به طور هم‌زمان، 15 درصد قیمت خودرو را به عنوان سپرده تضمینی پرداخت کند. این سپرده مخصوص مزایده فوق‌العاده ۵۶۵ ثبت سفارش است. برندگان این مزایده در تاریخ 16 شهریورماه اعلام می‌شوند.

اگر یک متقاضی پس از سپرده‌گذاری از تصمیم خود منصرف شد، تا ساعت 14 سیزدهم مهرماه فرصت دارد به سایت ستادیران مراجعه کرده و انصراف خود را اعلام کند. برندگان تا سه روز فرصت دارند برای تسویه اقدام کرده و ماشین خود را تحویل بگیرند.

تمامی خودروهای عرضه‌شده در مزایده قابل شماره‌گذاری و برای فروش داخل بوده هیچ نقصانی در آن‌ها دیده نمی‌شود. اشخاص حقیقی با شماره ملی و اشخاص حقوقی با کد اقتصادی می‌توانند در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی شرکت کنند.

نوع خودروتعداد
لکسوس(NX۲۰۰,NX۳۰۰,RX)۶۲
پورشه ماکان۴۰
کیا(سراتو،سورنتو،اپتیما)۱۸۲
بی ام و(۵۳۰،۷۳۰،x۴)۱۵۲
بنز(E۲۰۰و مرسدس)۸
هیوندا(توسان، سانتافه، سوناتا، سوناتا هیبریدی)۴۵۹
تویوتا(کمری، رافور،کمری هیبریدی)۱۵۴
ولوو۱
پورشه باکستر۳
بی نام۱

اسامی برندگان مزایده خودروهای خارجی و قیمت‌های پیشنهادی منتشر شد [به روز رسانی] - مهر ۱۴۰۱

فرایند مزایده تعیین تکلیف 1062 دستگاه خودروهای رسوبی وارداتی از هفتم مهرماه آغاز و نتیجه آن 16 مهرماه مشخص شد. طی این مزایده که  بیش از 13 هزار نفر در آن شرکت کردند، برای بیش 965 خودرو به ارزش 2813 میلیارد تومان پیشنهاد قیمتی مطرح شد که متوسط رشد قیمت های پیشنهادی 85 درصد بوده است.

در این راستا اسامی برندگان مزایده و قیمت‌های پیشنهادی برای هر دستگاه خودرو در سایت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نشانی WWW.TAMLIKI.IR منتشر شد.

مخاطبان می‌توانند با مراجعه به این سایت به قسمت فهرست برندگان مراجعه کرده و گزینه "فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول" را انتخاب کنند. سپس نوع فروش را "مزایده" و شماره فروش را "565" انتخاب کنند. پس از آن استان‌های مربوطه در قسمت استان به صورت لیست در اختیار فرد قرار می گیرد. این استان‌ها که خودروهای مذکور در آن‌ها واقع شده‌اند شامل تهران، آذربایجان شرقی، خوزستان، مازندران، گیلان، هرمزگان، بوشهر و قم می‌شوند.

بر این اساس، اگر قیمت پیشنهادی نفر اول و دوم یک خودرو صفر باشد به معنای آن است که افراد از پیشنهاد خود انصراف داده اند. بنابراین خودروی مذکور دوباره به مزایده می‌رود.

همچنین اگر فردی که بالاترین پیشنهاد قیمتی را مطرح کرده و برنده نخست است در زمان تعیین شده مبلغ را واریز نکند نفر دوم برنده مزایده خواهد بود و چنانچه این فرد نیز در زمان تعیین شده مبلغ را واریز نکند، خودرو از مزایده خارج شده و دوباره به مزایده می‌رود.

بر این اساس، در دور نخست مزایده 62 دستگاه لکسوس، 40 دستگاه پورشه ماکان، 182 دستگاه کیا، 152 دستگاه بی ام و، 8 دستگاه بنز، 459 دستگاه هیوندا، 154 دستگاه تویوتا، یک دستگاه ولوو، 3 دستگاه پورشه باکستر و یک دستگاه بی نام به مزایده گذاشته شدند که 9 دستگاه فاقد پیشنهاد بودند.

همچنین 58 دستگاه به دلیل مغایرت در مشخصات از مزایده خارج شد و 17 دستگاه خودرو نیز به فروش نرفت. به همین دلیل قرار است یک مزایده دیگر نیز برگزار شود که جزییات آن هنوز اعلام نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی