ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

خبر فوری: وزیر ارتباطات در لیست تحریم آمریکا قرار گرفت

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای خبر از تحریم «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات به دلیل جلوگیری از دسترسی به ارتباطات اینترنتی داد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۴ مهر ۱۴۰۱ | ۲۳:۱۵

وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب از اعمال تحریم‌های جدید خبر داد و اعلام کرد که وزیران کشور و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران، ذیل قانون تحریم‌های حقوق بشری ایران، بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد. بر اساس این لیست جدید تحریم‌ها، اسامی شش نفر از افراد مرتبط با ایران از جمله وزیر ارتباطات و وزیر کشور در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.

قطعی اینترنت و فیلترینگ، دلیل اصلی تحریم زارع‌پور

دلیل اصلی تحریم وزیر ارتباطات قطعی، اختلال و فیلترینگ گسترده اینترنت در روزهای اخیر عنوان شده است. سال 1398 نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دولت دوازدهم را به دلیل «قطع اینترنت» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود.

همچنین یکی دیگر از تحریم‌های آمریکا علیه محدودیت اینترنت در ایران به 9 خرداد 1397 بازمی‌گردد. زمانی که  وزارت خزانه‌داری آمریکا، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی را به دلیل مشارکت در محدودیت‌های اینترنت تحریم کرد.

اینترنت و سرویس‌های مختلف اینترنتی از 30 شهریور با محدودیت در دسترسی همراه شده‌اند. از همین رو «جلوگیری از دسترسی به ارتباطات اینترنتی» از دلایل تحریم وزیر ارتباطات ذکر شده است. البته به این نکته هم باید توجه کرد که اینترنت هم روی شبکه سیار و ثابت در بسیاری از مواقع قطع یا با اختلال شدید همراه بوده است. 

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دلیل اصلی این تصمیم قطع دسترسی اینترنت اعلام شده است. در این بیانیه آمده است که امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری هفت مقام از دستگاه‌های امنیتی و حکومتی ایران را به دلیل قطع دسترسی اینترنت و ایجاد محدودیت برای مردم تحریم می‌کند.

علاوه بر این وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه هفته گذشته نیز اعلام کرد که تحریم های جدیدی را در ارتباط با ایران علیه 10 شرکت و یک نفتکش  وضع کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی