ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

کروکی‌های تصادفات کشور تا آخر آبان الکترونیکی می‌شوند

کروکی در بروز تصادفات از سوی کارشناس پلیس راهور بسیار مهم و حائز اهمیت است.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۲ مهر ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

کروکی در بروز تصادفات از سوی کارشناس پلیس راهور بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا از ایجاد تصادفات ساختگی و سوءاستفاده از بیمه جلوگیری می‌کند، براین اساس ضروری است تا سیستمی طراحی شود تا با کمترین خطا از بروز تخلفات احتمالی بعد از تصادفات جلوگیری کند.‌ پلیس راهور در سال‌های اخیر در راستای هوشمند سازی پلیس به ویژه در حوزه ترافیکی به دنبال طرحی بود تا کروکی‌ها از ترسیم دستی خارج و به صورت هوشمند طراحی شود چرا که هوشمند شدن کروکی تصادفات منجر به کاهش هزینه ها و جلوگیری از تصادفات ساختگی و همچنین سوء استفاده از بیمه می شود.

سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه مراسم تجلیل از نمونه‌های برتر ترافیکی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به سامانه یکپارچه رسیدگی به تصادفات که بخشی از آن کروکی الکترونیک است، اعلام کرد: «این طرح در قم یکسال است که اجرا می‌شود و  در حال حاضر در این استان کروکی تصادفات صد درصد الکترونیک شده است. با تبلتها و تجهیزاتی که در اختیار پلیس قرار دارد افسرها همه اطلاعات راننده را در اختیار خواهند داشت. با فعالیت سامانه جدید چاپ اوراق بیمه نامه حذف شده است.»

وی با اشاره به خرید ۷۰۰۰ تبلت در این راستا، ادامه داد : «بنا داریم تا یک ماه  آینده این طرح را در کل کشور اجرایی کنیم و کروکی ها الکترونیک شود. در سیستم و سامانه موجود سالانه دو هزار میلیارد ریال خسارت تصادفات ساختگی است که این طرح جلوی آن را تا حدودی خواهد گرفت.»

وی درباره وضعیت ورود خودروهای جدید به ناوگان حمل و نقل و خروج خودروهای اسقاطی اعلام کرد: «بر اساس چیزی که تصویب شده بود باید به ازای تولید خودرو، خودرو اسقاط می شد اما حالا شاهد صدور گواهی صوری اسقاط هستیم. هیچ خروجی در ناوگان نداریم اما به طور مداوم وسیله نقلیه وارد ناوگان می‌شود. متاسفانه فردی شکایت کرده که می‌تواند با داشتن معاینه فنی خودروی خود را در ناوگان نگه دارد و برخی خودروهای با چهل سال سن هنوز در خیابانها هستند. متاسفانه با این وضعیت خیابانهای ما تبدیل به پارکینگ خواهند شد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • A.Ramouz
    A.Ramouz | ۲ اسفند ۱۴۰۱

    تصادف ساختگی دیگه چه صیغه ایه ؟! تصادفه دیگه حالا یا از عمد بوده و برنامه ریزی شده یا نه !

  • A.Ramouz
    A.Ramouz | ۲ اسفند ۱۴۰۱

    سوال اینجاست اگر رقم و تعداد تصادفات ساختگی رو پلیس به اینصورت در جریان هست که اعلام ارقام میکنه دیگه چرا پرداخت صورت میگیره که حرف از نیاز به این سامانه داره میزنه برای جلوگیری از وقوعش ؟!!

مطالب پیشنهادی