ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رونمایی از شاهین متصل
خودرو

رونمایی سایپا از شاهین متصل به اینترنت با همکاری ایرانسل

مراسم رونمایی از شاهین متصل صبح امروز و در رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار شد.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۲۵ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

مراسم رونمایی از شاهین متصل صبح امروز و در رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار شد. در این رویداد، سایپا به معرفی تکنولوژی جدید در خودروی شاهین پرداخت که با همکاری اپراتور ارتباطی ایرانسل طراحی شده است. خودروی متصل یا همان Connected Car به ماشینی گفته می‌شود که به اینترنت دسترسی داشته و در حالت معمول به یک شبکه وایرلس محلی مجهز است.

شاهین متصل از طریق به اشتراک‌گذاری دسترسی اینترنتی می‌تواند با دستگاه‌های داخل و خارج از خودرو ارتباط برقرار کند. مکان‌یابی و امکان ارسال اطلاعات مکانی، برخورداری از سرویس اشکال جهت برقراری ارتباط با مراکز خدماتی و امدادی در مواقع اضطراری و همین‌طور امکان ارسال گزارش دیاگ خودرو به سرویس نظارت بر اطلاعات و اعلام نتیجه به کاربر از طریق تلفن همراه راننده، از جمله ویژگی‌های تکنولوژی جدید در شاهین متصل هستند.

بحث رونمایی از شاهین متصل برای نخستین بار در نشست عمومی در تاریخ ۲۰ مهرماه مطرح شد. سایپا وعده داد در رویداد فناورانه خودروهای آینده که در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود، از فناوری جدید خود رونمایی می‌کند و البته به وعده خود نیز عمل کرد.

رویداد فناورانه خودروهای آینده در محل مرکز تحقیقات و نوآوری خودرو سایپا و با هدف معرفی دستاوردهای اخیر شرکت‌های دانش‌بنیان و نمایش قابلیت‌ها و پتانسیل آن‌ها در بهبود و ارتقای صنعت خودروسازی کشور و همین‌طور پیشرفت تکنولوژیکی و توان علمی، تخصصی و فنی نخبگان و متخصصین حوزه، نمایش دستاوردهای شرکت‌های مختلف در عرصه تولید خودروهای برقی و هیبریدی، معرفی خودروهای متصل و زیرساخت‌ها و تجهیزات وابسته و تست و آزمون آن‌ها برگزار شده است.

سایپا علاوه بر رونمایی از شاهین Connected Car، آریا را نیز به معرض نمایش درآورد. این خودرو در نسخه بنزینی در سال آینده روانه بازار می‌شود. البته طبق ادعای سایپا، نسخه تمام برقی آریا بر اساس پلتفرم SP ساخته و تولید خواهد شد.

سایپا همچنین قول داده که فناوری‌ها و آپشن‌های جدید از جمله خودرو متصل، سیستم پیشگیری از برخورد، سیستم هشدار نقاط کور و غیره را به محصولات جدید خود اضافه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی