ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
کسب و کار

اسناد محرمانه آمازون نشان داد: ضرر سالانه 8 میلیارد دلاری در پی خروج نیروها

اسنادی که اخیرا از داخل آمازون لو رفته، نشان می‌دهد که میانگین خروج نیروها از این شرکت بسیار بیشتر از میانگین دنیای فناوری است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

بر اساس اسناد محرمانه‌ای که از داخل شرکت آمازون بیرون آمده، نرخ استعفای نیروهای این شرکت بسیار بالاتر از میانگین صنعت فناوری است. این مشکل ظاهرا سالانه 8 میلیارد دلار به آمازون آسیب می‌زند و موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که سود خالص آن‌ها در سال 2021 حدود 33 میلیارد دلار بوده است.

طبق اسنادی که به دست رسانه Engadget رسیده، پارسال فقط حدود یک سوم استخدام‌های جدید آمازون پیش از استعفا، اخراج یا تعدیل شدن بیش از 90 روز در این شرکت باقی ماندند. این اطلاعات نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان در حفظ نیروهای خود با مشکل جدی مواجه است و به همین خاطر دچار ضررهای سنگینی می‌شود.

این گزارش مدعی است که احتمال استعفای کارمندان آمازون تقریبا دو برابر احتمال اخراج یا تعدیل شدن است. مشکل فقط هم به کارگران انبار محدود نمی‌شود و در همه سطوح حتی تا بخش مدیران قابل مشاهده است. پایین‌ترین نرخ خروج نیروها تقریبا 70 درصد و بالاترین 81.3 درصد بوده است.

کارگر آمازون

مدیران آمازون نگران اوضاع هستند

متاسفانه در این اطلاعات ذکر نشده که کدام رده از کارمندان بیشترین نرخ خروج را داشته‌اند، اما این خصیصه معمولا به کارگران بخش انبار و خدمات اطلاق می‌شود. به گفته روزنامه نیویورک تایمز، حدود سه درصد از کارمندان ساعتی آمازون، هر هفته این کمپانی را ترک می‌کنند. وب‌سایت Recode هم به اسنادی دست یافته که می‌گوید مدیران شرکت نگرانند که ظرف چند سال آینده نیرویی برای کار کردن در آمازون باقی نماند.

افزون بر کارگران، ظاهرا مدیران هم به خاطر مشکلاتی که در زمینه توسعه و ترفیع نیروها وجود دارد، تمایلی به همکاری با این شرکت ندارند. ظاهرا بخشی از این مسئله مربوط به برنامه‌های تعلیمی شرکت است که برای ترفیع رتبه اهمیت دارد، اما شکلی بی‌سامان و نامطلوب پیدا کرده است.

افزون بر این، منتقدان آمازون بر شیوه مدیریت این شرکت در تعدیل نیروها هم تاکید دارند. گزارشی که پارسال منتشر شده بود، می‌گفت این شرکت لزوما به کارمندانی که در معرض از دست دادن شغلشان قرار دارند، اشکالات را توضیح نمی‌دهد تا آن‌ها بتوانند با بهبود عملکرد خود بر سر این کار باقی بمانند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی