ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
کسب و کار

آمریکا احتمال نقض پتنت توسط سامسونگ را بررسی می‌کند

کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا قرار است فناوری‌های و محصولات شرکت سامسونگ را از نظر نقض پتنت، مورد بررسی قرار دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

شرکت‌های بزرگ چندملیتی معمولا با چالش‌های حقوقی و بازرسی‌های متعددی از سراسر دنیا روبرو می‌شوند. این مسئله به خصوص در دنیای فناوری که پر از پتنت‌های گوناگون است، بیشتر دیده می‌شود. حالا کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا تحقیقات جدیدی را در زمینه نقض پتنت سامسونگ آغاز کرده است.

غول فناوری کره تجربه بلندبالایی در زمینه دعوا پیرامون پتنت‌ها دارد و شاید مشهورترین نمونه آن، پرونده این شرکت با اپل بود. اکنون کمیسیون تجارت بین‌الملل تایید کرده که تحقیق درباره واحدهای مختلف سامسونگ در زمینه نقض پتنت آغاز شده است. البته سامسونگ در این تحقیقات تنها نیست و ظاهرا این کمیسیون کوالکام و TSMC را هم مورد بازرسی قرار خواهد داد.

تحقیق روی این سه شرکت شامل تحقیق پیرامون نیمه‌رساناها، مدارهای مجتمع و دستگاه‌های قابل حمل خواهد بود. شرکت Daedalus Prime مستقر در نیویورک ماه گذشته شکایتی را برای کمیسیون تجارت بین‌الملل ارسال کرد که باعث به وجود آمدن پرونده‌ای به منظور بررسی برخی از نیمه‌رساناهای سامسونگ و TSMC و مدارهای مجتمع سامسونگ و کوالکام شد.

سامسونگ

پرونده نقض پتنت سامسونگ در دست بررسی قرار می‌گیرد

این شکایت از کمیسیون تجارت بین‌الملل خواستار صدور حکم محرومیت محدود و ابلاغ نامه توقف و انصراف علیه این شرکت‌ها شده است. این نامه از کسب و کارها می‌خواهد که از رفتارهای فعلی خود از دست بردارند، در غیر این صورت با اقدام قضایی روبرو خواهند شد.

رسیدگی به این پرونده اکنون به یکی از قضات رگولاتوری محول می‌شود تا با برگزاری چند جلسه استماع اطلاعات لازم را گردآوری کند. او در نهایت تصمیم خواهد گرفت که در این پرونده واقعا پتنتی نقض شده است یا خیر.

فرآیند رسیدگی به این پرونده‌ها معمولا ماه‌ها طول می‌کشد و به این زودی‌ها به سرانجام نمی‌رسد. از سوی دیگر، بدیهی است که سامسونگ هم به دنبال تقابل با این پرونده باشد و از تمام توانش برای دفاع از خود استفاده کند. با این حال، هنوز برای پیش‌بینی نتیجه این پرونده خیلی زود است و باید چند ماه دیگر منتظر بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی