ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

پلیس:‌ آموزش و آزمون گواهینامه رانندگی  الکترونیکی می‌شود

سرهنگ محمدعلی زارع، معاون فنی و مهندسی و خدمات ترافیکی فراجا، خبر داد که خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه آموزش، آزمون و صدور انواع گواهینامه رانندگی، به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. سرهنگ ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

سرهنگ محمدعلی زارع، معاون فنی و مهندسی و خدمات ترافیکی فراجا، خبر داد که خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه آموزش، آزمون و صدور انواع گواهینامه رانندگی، به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

سرهنگ محمد علی زارع، معاون فنی و مهندسی و خدمات ترافیکی فراجا در مورد عملکرد و فعالیت‌های پلیس راهور فراجا، اظهار داشت: «در راستای هوشمندسازی خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی تمام فرآیند آموزش رانندگی و برگزاری آزمون تئوری به صورت الکترنیکی انجام خواهد شد.  در دوران کرونا آموزش‌های رانندگی به صورت غیر حضوری برگزار می‌شد که در آینده نیز این آزمون‌ها تکمیل و به استثنای آزمون عملی رانندگی، بقیه مراحل به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.»

زارع در ادامه با اشاره به تحولاتی که در حوزه صدور گواهینامه انجام شده است تصریح کرد: در گذشته آموزش رانندگی اجباری نبود و گواهینامه‌ها به صورت دستی صادر می‌شد، ولی اکنون مراحل صدور گواهینامه الکترونیکی است و افراد پرونده الکترونیکی داشته و رفتار آن‌ها در آن پرونده ثبت می‌شود و گواهینامه‌ها به صورت هوشمند صادر می‌شوند. در حوزه خدمات صدور گواهینامه در ۶ ماهه اول امسال ۷ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۵۵ فقره خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است.»
زارع در ادامه با اشاره به اینکه خدمات رسانی در پلیس راهنمایی و رانندگی تعطیل بردار نیست و پلیس راهنمایی و رانندگی به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهد گفت: «در سال گذشته ۶۱ میلیون و ۶۴۵ هزار خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است. در ۶ ماهه نخست امسال نیز ۳۹ میلیون خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه شده است.»

وی بیان داشت: خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه‌های مختلفی از جمله شماره گذاری خودرو، نقل و انتقال خودرو، تعویض پلاک، خودرو‌های نو شماره، اسقاط پلاک، آموزش راننندگی، صدور گواهینامه، ترسیم کروکی تصادفات و ... ارائه می‌شود.

زارع تصریح کرد: «در حوزه‌های شماره گذاری خودرو، نقل و انتقال خودرو، تعویض پلاک، خودرو‌های نو شماره روزانه ۲۰ هزار خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه می‌شود. پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای هوشمند سازی خدمات خود مراحل انجام شماره گذاری و نقل و انتقال و تعویض پلاک را الکترونیکی کرده و در حال حاضر در شهر‌های تهران، اصفهان، فارس، مشهد و کرج ۸۰ درصد امور به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و در تلاشیم این خدمات به سراسر کشور گسترش یابد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی