ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لایت روم
تکنولوژی

لایت‌روم به ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید برای افزایش سرعت ویرایش تصاویر مجهز می‌شود

با وجود این قابلیت‌های جدید، کاربران لایت روم می‌توانند قسمت‌های مختلفی از تصاویر را فقط با یک کلیک ماسک کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۵

ادوبی ویژگی‌های هوش مصنوعی جدیدی را برای لایت روم (Lightroom) منتشر می‌کند که هدف از آن‌ها، سرعت بخشیدن به بخش‌های خسته‌کننده‌تر ویرایش تصویر است. با وجود این قابلیت‌ها، عملکرد برخی کارها از جمله ماسک کردن روند کار و حذف عناصر ناخواسته از تصاویر بهبود پیدا می‌کنند.

قابلیت ماسک کردن لایت روم با ابزارهای جدیدی مانند انتخاب افراد (Select People)، انتخاب اشیاء (Select Objects) و انتخاب پس‌زمینه (Select Background) با یک کلیک ارتقا پیدا کرده است. ویژگی Select People می‌تواند به‌طور خودکار ماسک‌های لایه را با جزئیات بالا حتی در مناطق خاصی شناسایی و ایجاد کند. با وجود این قابلیت، صورت، بدن، پوست، چشم‌ها، دندان‌ها، لب‌ها، مو و موارد دیگر را می‌توان تنها با یک کلیک تشخیص داد که این امر نیاز به ایجاد دقیق ماسک‌ها را از بین می‌برد و به‌طور کلی فرآیند ویرایش تصویر را سرعت می‌بخشد.

مناطقی از یک سوژه مانند لب‌ها یا چشم‌ها برای انتخاب و ویرایش بدون ایجاد دستی ماسک لایه در دسترس خواهند بود

Select Objects نیز به‌طور مشابه با استفاده از ابزار Brush Select، اشیاء را در لایت روم شناسایی و ماسک می‌کند. سپس هوش مصنوعی، به‌طور خودکار لبه بخش‌های انتخابی شما را برای ایجاد ماسک اصلاح می‌کند که به گفته ادوبی، می‌تواند جزئیات ظریفی مانند موها و مژه‌ها را نیز تشخیص دهد.

Select Background ویژگی هوش مصنوعی مشابهی است که با وجود آن، کاربران می‌توانند فقط با یک کلیک یک ماسک پس‌زمینه ایجاد کنند.

ابزار Select Objects ماسک کردن اشیا از تصاویر شما را بسیار آسان‌تر می‌کند

پیش‌تنظیم‌های جدید لایت روم برای افزایش سرعت ویرایش تصاویر

Adaptive Presets برای پرتره‌ها نیز در ویندوز، مک، iOS و iPadOS به Lightroom و Lightroom Classic خواهند آمد. این ویژگی با ارائه پیش تنظیم‌های جدیدی، مانند اپلیکیشن‌های فیلتر زیبایی موبایل برای بهبود سریع کل سوژه یک تصویر یا مناطق خاصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وجود این پیش تنظیم‌ها کاربران می‌توانند تنظیمات از پیش تعیین‌شده‌ای مانند سفید کردن دندان‌ها و بهبود ابروها را با یک کلیک انجام دهند.

در نهایت، یک ویژگی مشابه Content-Aware Remove که اخیرا برای فتوشاپ معرفی شده نیز به برنامه‌های مختلف لایت روم خواهد آمد و به سازندگان اجازه می‌دهد تا به سرعت و بدون نیاز به ماسک کردن دستی، سوژه‌های تصویر را حذف یا جایگزین کنند.

تمام ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید طی چند روز آینده برای Lightroom و Lightroom Classic در ویندوز، مک و Adobe Camera RAW در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی