ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 11
تکنولوژی

مایکروسافت سرانجام تب‌ها را به File Explorer ویندوز 11 اضافه کرد

همراه با این قابلیت، ویژگی‌های دیگری از جمله اضافه شدن Task Manager به نوار وظیفه و گزینه‌های پیشنهادی نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

پس از آپدیت 2022 ویندوز 11 که ماه گذشته منتشر شده بود و ویژگی‌های جدیدی با آن ارائه شد، حالا مایکروسافت قابلیت‌های بیشتری را به سیستم عامل خود اضافه کرده. از جمله ویژگی‌های جدید ویندوز 11 می‌توان به اضافه شدن برگه‌ها در File Explorer و میانبر Task Manager به تسکبار اشاره کرد.

کاربران ویندوز از سال‌ها قبل منتظر اضافه شدن برگه‌ها به File Explorer بوده‌اند و حالا این ویژگی با طراحی جدیدی ارائه شده که دسترسی سریع به پوشه‌ها یا یافتن فایل‌های دلخواه را نیز آسان‌تر می‌کند. طراحی جدید File Explorer شامل برگه‌هایی برای پیمایش چندین پوشه در یک پنجره واحد و امکان جابجایی آزادانه بین برگه‌ها را فراهم می‌کند.

مایکروسافت در ابتدا چهار سال پیش این قابلیت را تحت عنوان Sets در ویندوز 10 آزمایش کرده بود اما هرگز در دسترس کاربران قرار نگرفت.

برگه‌ها سرانجام به File Explorer اضافه شده‌اند

سایر قابلیت‌های جدید ویندوز 11

ویژگی Suggested Actions نیز اکنون به ویندوز‌ 11 اضافه شده که کار کردن با سیستم عامل جدید مایکروسافت را راحت‌تر می‌کند. با وجود این قابلیت، اگر شماره تلفنی را کپی کنید، ویندوز ‌11 یک پیغام فوری ایجاد خواهد کرد تا بتوانید از طریق Skype ،Teams یا Phone Link با آن شماره تماس برقرار کنید. همچنین اگر تاریخی را کپی کرده باشید، امکان دسترسی سریع به تقویم وجود دارد.

علاوه بر این، کاربران ویندوز 11 از مدت‌ها قبل خواستار بازگشت میانبر Task Manager به تسکبار یا نوار وظیفه بوده‌اند و مایکروسافت اکنون آن را ارائه کرده است. اکنون با کلیک راست کردن روی نوار وظیفه، می‌توانید Task Manager را اجرا کنید. تجربه اشتراک‌گذاری در ویندوز‌ 11 نیز با دسترسی سریع به برنامه‌هایی مانند Photos ،Xbox و موارد دیگر بهبود پیدا کرده است.

اقدامات پیشنهادی ویندوز 11

ظاهرا تمام این ویژگی‌ها در به‌روزرسانی جدید ویند‌وز 11 ارائه شده‌اند که برای دریافت آن می‌توانید همین حالا از Windows Update اقدام کنید. در غیر این صورت، مایکروسافت همراه با به‌روزرسانی امنیتی نوامبر 2022 این ویژگی‌ها را ارائه خواهد کرد.

مایکروسافت همچنین قصد دارد در پایان ماه جاری میلادی برنامه به‌روز‌شده Photos را برای ویندوز 11 منتشر کند. این برنامه جدید شامل یک رابط جدید برای گالری و امکان ساخت گالری خاطره‌انگیز از تصاویر قدیمی OneDrive می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی