ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نتفلیکس
تکنولوژی

نتفلیکس به‌طور جدی ساخت یک سرویس بازی ابری را دنبال می‌کند

معاون بخش بازی‌های نتفلیکس رسما تایید کرد که این شرکت قصد دارد وارد حوزه سرویس‌های ابری بازی شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

«مایک وردو» معاون بخش بازی‌های نتفلیکس در کنفرانس TechCrunch Disrupt تایید کرد که این شرکت به‌طور جدی ساخت و ارائه پلتفرم بازی‌های ابری خود را در نظر گرفته است. نتفلیکس سال گذشته با ارائه مجموعه‌ای از بازی‌های موبایلی وارد این عرصه شد، اما ظاهرا اکنون قصد دارد تا به کاربران اجازه دهد تا بازی‌ها را از طریق فضای ابری تجربه کنند.

وردو در جریان این کنفرانس گفت:

«ما به‌طور جدی در حال بررسی یک پیشنهاد بازی ابری هستیم تا بتوانیم در تلویزیون و رایانه شخصی نیز به اعضا خود دسترسی داشته باشیم. ما همان رویکرد بازی‌های موبایل را پیش خواهیم گرفت که شروع کوچکی داشته باشیم، متواضع باشیم و متفکر باشیم و سپس پیشرفت کنیم.»

موفقیت سرویس ابری نتفلیکس در مقابل سرویس تعطیل شده استادیا گوگل

نتفلیکس

توضیحات وردو در حالی اعلام شده که نتفلیکس اخیرا گفته بود که در حال توسعه 55 بازی دیگر است. در همین رابطه نیز، گوگل اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که تصمیم گرفته سرویس استریم بازی استادیا خود را در 28 دی ماه تعطیل خواهد کرد. Stadia با وجود انتظارات زیادی که از آن می‌شد، نتوانست چندان مورد توجه طرفداران بازی‌های ویدیویی قرار بگیرد.

وردو معتقد است که نتفلیکس می‌تواند در زمینه‌ای گوگل در آن شکست خورده، موفق شود، زیرا بازی‌های ابری «ارزش افزوده‌ای» برای مدل کسب‌و‌کار این شرکت محسوب می‌شود.

او توضیح می‌دهد:

«از شما نمی‌خواهیم که به عنوان جایگزین کنسول مشترک [این سرویس] شوید، زیرا یک مدل تجاری کاملا متفاوت است. با گذشت زمان، این امید وجود دارد که برای تمام کاربران در هر جایی، به یک روش بسیار طبیعی تبدیل شود.»

در نهایت، وردو اعلام کرد که نتفلیکس در حال افتتاح یک استودیو بازی جدید در کالیفرنیا است که توسط «چاکی سونی» مدیریت خواهد شد. سونی که تهیه‌کننده اجرایی بازی Overwatch بوده، سال گذشته اکتیویژن بلیزارد را ترک کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی