ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسابقه عکاسی
علمی

فینالیست‌های مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش اعلام شدند

از یک سنجاب که مانند ابرقهرمان‌ها در حال جهش است تا یک پنگوئن بدون سر، این مسابقه عکس‌های بامزه‌ای از حیوانات را شامل می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

نامزدهای نهایی مسابقه عکاسی سالانه کمدی حیات وحش (Comedy Wildlife) اعلام شدند که در آن جنبه‌های بامزه و خنده دار طبیعت نمایش داده می‌شود.

تصاویر فوق‌العاده زیادی از لحظات مختلف در مسابقه امسال شرکت داده شده‌اند. سنجابی که در یک روز بارانی و در حین جهش مانند یک ابرقهرمان دیده می‌شود. یک بچه شیر که هنگام تلاش برای پایین آمدن از درخت با شکست مواجه شده است. همچنین تصویر قابل‌توجهی از سه توله خرس که به‌گونه‌ای در کنار یکدیگر نشسته‌اند که به شکل یک توله با سه سر دیده می‌شود.

مسابقه عکاسی Comedy Wildlife Photography از سال 2015 به‌صورت سالانه برگزار می‌شود و عکاسان حرفه‌ای و آماتور می‌توانند در آن حضور داشته باشند. هرچند در این مسابقه لحظات خنده آور ثبت می‌شود، اما عکس‌ها همچنین برای افزایش آگاهی و بودجه در زمینه حفاظت از حیات وحش نیز گرفته می‌شوند.

عکس‌های قابل توجه مسابقه عکاسی

مسابقه

عکس بالا توسط عکاسی با نام Jagdeep Rajput در پارک ملی کلادو، هندوستان گرفته شده که یک لحظه تصادفی را ثبت کرده است. در این تصویر شاهد یک بز کوهی هستیم که در پشت سر آن یک درنا بال‌های خود را باز کرده و تصویر ترکیبی زیبایی را ایجاد کرده است. Rajput توضیح می‌دهد که درنا در واقع در حال حمله به گاو نر بوده، زیرا به لانه پرنده بسیار نزدیک شده است.

عکس بالا نیز یک شترمرغ شاخدار یا کاسوآری را نشان می‌دهد که پرنده خطرناکی است. به گفته عکاس این تصویر، «لینکولون مک‌گرگور»، پرنده بزرگ روی یک پتوی پیک نیک نشست تا از غذایی که انسان‌ها برای خود آورده بودند بخورد. او می‌گوید:

«گردشگران در این منطقه، اغلب به‌طور ناخواسته این پرندگان را به خود جذب می‌کنند، اما غذای انسان‌ها می‌تواند برای آن مضر باشد.»

تمام کاربران می‌توانند تا 27 نوامبر برنده منتخب مردم را انتخاب کنند و برندگان اصلی مسابقه در 8 دسامبر (17 آذر) اعلام خواهند شد. می‌توانید تمام عکس‌های فینالیست‌های 2022 را در وب‌سایت مسابقه یا بخشی از آن‌ها را در گالری زیر تماشا کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی