ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترپل
تکنولوژی

اینترپل اولین متاورس اختصاصی برای اجرای قانون در دنیا را راه‌اندازی کرد

اینترپل در نودمین مجمع عمومی خود اعلام کرد که یک متاورس اختصاصی ساخته تا ضمن ارائه آموزش‌های لازم، به مبارزه با جرایم مجازی بپردازد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

پلیس بین‌الملل یا اینترپل در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که متاورس اختصاصی خودش را راه‌اندازی کرده است. این فضا در ابتدا برای انجام فعالیت‌‌هایی مثل آموزش‌های مجازی در زمینه‌هایی مانند پزشکی قانونی ساخته شده اما ظاهرا می‌خواهد بستری برای مقابله با جرایم در تمام فضاهای متاورس باشد.

متاورس اینترپل که در نودمین مجمع عمومی پلیس بین‌الملل در دهلی نو رونمایی شد، طراحی شده تا اولین متاورس اختصاصی دنیا برای اجرای قانون باشد. این پلتفرم به سازمان‌های مختلف پلیس در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در یک محیط مشخص از طریق آواتارها با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

با توسعه جهان‌های مجازی، نگرانی‌هایی هم درباره جرایم احتمالی در فضای متاورس از جمله علیه کودکان، در زمینه سرقت اطلاعات، کلاهبرداری، باج‌گیری و آزارهای جنسی به وجود آمده است. «یورگن استوک»، دبیرکل اینترپل می‌گوید: «متاورس برای خیلی‌ها فراخوانی برای یک آینده انتزاعی است، اما مسائلی که این فناوری مطرح می‌کند همیشه الهام‌بخش اینترپل بوده و به کشورهای عضو در سازمان ما در مبارزه با جرایم کمک می‌کند و باعث می‌شود جهانی ایمن‌تر، چه به‌صورت مجازی و چه حقیقی برای افراد ساکن در آن ایجاد کنیم.»

متاورس اینترپل به اجرای قانون کمک می‌کند

یکی از چالش‌های سازمان‌ها این است که آن‌چه در دنیای واقعی جرم تلقی می‌شود، ممکن است لزوماً در دنیای مجازی جرم نباشد. «مادان اوبروی»، رئیس بخش فناوری و نوآوری اینترپل می‌گوید: «با شناسایی این ریسک‌ها در نقطه آغازین، می‌توانیم با اعضا وارد همکاری شویم تا چارچوب‌های حاکمیتی لازم را شکل دهیم و پیش از به وجود آمدن بازارهای مجرمانه جلوی آن‌ها را بگیریم.»

کارشناسان اینترپل در این رویداد پیش‌نمایشی از یکی از کلاس‌های مجازی این سازمان در متاورس را به مخاطبان نشان دادند. این کلاس مربوط به بازرسی مدارک مسافران و نظارت بر آن‌ها بود. در پایان کلاس، دانشجوها به‌صورت مجازی به یک فرودگاه منتقل شدند تا بتوانند درس‌های خود را به‌شکل عملی به کار بگیرند.

اینترپل همچنین اعلام کرده که به برنامه «تعریف و ساخت متاورس»، متعلق به مجمع جهانی اقتصاد پیوسته که دربرگیرنده اعضایی مثل متا، مایکروسافت و مسترکارت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی