ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلتر سایت
فناوری ایران

چگونه برای رفع فیلتر سایت‌ها درخواست بدهیم؟

فیلترینگ یکی از بدترین ابزارهای موجود برای مقابله با سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف است که متاسفانه در ایران بسیار رواج دارد. اگر مدیر یا کاربر یک سایت هستید و از تیغ تیز فیلترینگ در امان ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳ آبان ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۰

فیلترینگ یکی از بدترین ابزارهای موجود برای مقابله با سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف است که در این روزها اوج گرفته و در این سیل ناگهانی فیلترینگ، گاه پیش می‌آید که یک وبسایت به طور اشتباهی فیلتر می‌شود. اگر مدیر یا کاربر یک سایت هستید و از تیغ تیز فیلترینگ در امان نمانده‌اید، با مراجعه به وبسایت «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» می‌توانید درخواست رفع فیلتر را ثبت کنید.

اگرچه وجود سامانه‌ای برای درخواست رفع فیلتر را بایستی به فال نیک گرفت اما اگر سایت و پلتفرم مربوطه از نظر این کارگروه متخلف باشد، امیدی به رفع فیلتر آن نباید داشت. از این سرویس برای سایت‌هایی که به اشتباه و با درخواست‌های گمراه کننده برخی از افراد فیلتر شده‌اند، می‌توان جهت رفع فیلتر استفاده کرد.

جهت درخواست برای رفع فیلتر یک سایت ابتدا بایستی به درگاه خدمات الکترونیک «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» مراجعه و سپس گزینه «درخواست رفع فیلتر» را انتخاب کنید.

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه

درخواست رفع فیلتر برای سایت‌های داخلی و خارجی در این سامانه از هم تفکیک شده است؛ زیرا برای سایت ایرانی بایستی مدیر آن سایت درخواست را ثبت کرده تا در صورت موافقت، بتواند موارد تخلف را حذف کند.

سامانه رسیدگی به درخواست رفع فیلتر

رفع فیلتر سایت ایرانی

در صورتی که مدیر یک وبسایت داخلی هستید و با تیغ بی رحمانه فیلتر مواجه شدید، می‌توانید فرم درخواست رفع فیلتر را در سامانه ثبت کنید. در این فرم کافی است آدرس وبسایت خود و کد امنیتی را درج کنید.

تقاضای رفع فیلتر سایت داخلی

سپس بایستی نام کاربری و کلمه عبور خود در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی را وارد کنید.

ساماندهی پایگاه اینترنتی

در مرحله آخر با ثبت درخواست کد رهگیری به شما داده شده که می‌توانید در مراجعات بعدی از آن برای پیگیری درخواست خود استفاده کنید.

پس از ثبت، این درخواست توسط اعضای کارگروه بررسی شده و در صورت موافقت اولیه، به شما اعلام خواهد شد. سپس واحد رفع اثر با ورود به فرآیند، مصادیق مجرمانه را به شما اعلام کرده و بایستی کلیه مصادیق را از وبسایتتان حذف کنید. با تایید این اتفاق، فیلتر سایت شما رفع رخ خواهد داد.

در صورتی که با درخواست‌تان موافقت نشود، بعد از گذشت یک ماه می‌توانید درخواست تجدید نظر را ثبت کنید.

درخواست پایان فیلتر سایت خارجی

چنانچه درخواست رفع فیلتر یک سایت خارجی را دارید، می توانید با اعلام توضیحات و دلایل کافی، درخواست خود را از طریق این درگاه ثبت کرده و کد رهگیری دریافت کنید.

با درج آدرس وبسایت و ثبت کد امنیتی می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. در صورتی که سایت مورد نظرتان محتوای مجرمانه بسیاری داشته باشد، پیغامی در این زمینه به شما نمایش داده خواهد شد در غیر این صورت به مرحله بعد می‌روید.

درخواست رفع فیلتر سایت خارجی

در این مرحله بایستی دسته‌بندی دامنه مذکور را از فهرست نمایش داده شده، مشخص کنید. سپس ایمیل خود و توضیحاتتان را درج و گزینه «ثبت درخواست» را بزنید.

دسته بندی سایت خارجی فیلتر

در صورتی که پیش از این، بیش از 3 بار برای اتمام فیلتر سایت مذکور درخواست ثبت شده باشد، دیگر به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. در غیر این صورت پیغامی مبنی بر ثبت موفقیت آمیز درخواستتان و کد رهگیری آن نمایش داده می‌شود.

ثبت درخواست رفع فیلتر

با استفاده از این کد رهگیری می‌توانید از جریان رسیدگی به تقاضایتان در کارگروه مطلع شوید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • itookan
  itookan | ۴ آبان ۱۴۰۱

  به نام خدا فیلترشکن
  درخواستت رو هم بذار تو جیبت خودتو کوچیک نکن

 • A.Salar
  A.Salar | ۴ آبان ۱۴۰۱

  البته اگر کسی پاسخگو باشد !!

مطالب پیشنهادی