ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
کسب و کار

گزارش مالی فصل سوم 2022 گوگل منتشر شد؛ افزایش درآمد اما کاهش سود

گوگل در گزارش مالی جدید خود نشان داده که با وجود افزایش سطح درآمدها نتوانسته جلوی کاهش میزان سودش را بگیرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

آلفابت، کمپانی مادر گوگل چند ماه پیش اعلام کرد که به خاطر افت میزان سود، تلاش‌هایش را برای بهبود شرایط افزایش می‌دهد. ولی حالا که گزارش جدید مالی این شرکت منتشر شده، می‌توانیم ببینیم با وجود رشد درآمدها، مقدار سود این شرکت کمتر شده است.

بر اساس گزارش مالی آلفابت، این شرکت در سه ماه اخیر حدود 69 میلیارد دلار درآمد داشته که از این رقم 13.9 میلیارد دلار سود بوده است. اگر مقایسه‌ای با فصل سوم 2021 داشته باشیم، در آن‌جا رقم درآمدها 65.1 میلیارد و مقدار سود 18.9 میلیارد دلار بود. این شرکت همچنین در فصل مالی دوم 2022 حدود 69.7 میلیارد دلار درآمد و 16 میلیارد دلار سود به دست آورده بود.

گزارش مالی جدید گوگل چه می‌گوید؟

اکثر کسب و کارهای گوگل در سه‌ماهه اخیر رشد داشته‌اند. واحد تبلیغات از 53.1 به 54.4 میلیارد دلار و گوگل کلاود از 4.9 به 6.9 میلیارد دلار رسیده است. البته زیان‌های واحد کلاود هم بیشتر شده و از 644 میلیون به 699 میلیون دلار رسیده است. بخش دیگری که در فصل گذشته زیان بیشتری را تجربه کرده، دسته‌بندی Other Bets گوگل است. این دسته‌بندی از زیان 1.3 میلیارد دلاری بازه مشابه پارسال به زیان 1.6 میلیارد دلاری رسیده است.

گوگل

با این حال، مدیرعامل گوگل همراه با این گزارش مالی متذکر شده که شرکت آن‌ها بهترین هفته فروش پیکسل در طول تاریخ را تجربه کرده است. این شرکت به تازگی گوشی‌های پیکسل 7 و 7 پرو و ساعت هوشمند پیکسل واچ را به بازار فرستاده است.

اگرچه «ساندار پیچای»، مدیرعامل آلفابت پیش‌تر گفته بود که این شرکت می‌خواهد تمرکز خود را روی چند محصول و کسب و کار خاص بگذارد و وضعیت نیروی انسانی خود را بررسی کند، تعداد کارمندان این شرکت در واقع نسبت به سه‌ماهه قبلی بیشتر شده و از 174,014 به 186,779 نفر رسیده است. منتها «روت پورات»، مدیر ارشد مالی گوگل می‌گوید سرعت استخدام نیروهای جدید در سال 2023 به شکل مشهودتری کاهش پیدا می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی