ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تلگرام
تکنولوژی

پاول دوروف: قابلیت پست‌های پولی به‌خاطر انحصارگرایی اپل در نسخه iOS تلگرام عرضه نمی‌شود

مدیرعامل تلگرام می‌گوید اپل از این شرکت خواسته تا قابلیت پست‌های پولی را در iOS عرضه نکند چون این ویژگی به کوپرتینویی‌ها کارمزد نمی‌دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۷ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

دیروز در گزارشی به شما اعلام کردیم که تلگرام آزمایش قابلیتی برای نمایش محتواهای پولی در کانال‌ها را آغاز کرده است. حالا پاول دوروف، مدیرعامل این پیام‌رسان در پستی مدعی شده که این ویژگی به خاطر محدودیت‌ها و انحصارطلبی‌های اپل در دسترس کاربران پلتفرم iOS قرار نخواهد گرفت.

تلگرام اخیرا به برخی تولیدکنندگان محتوا اجازه داده تا با ابزارهای شخص ثالث و بات‌ها بتوانند نمایش محتوای برخی از پست‌ها را منوط به پرداخت پول کنند. دوروف می‌گوید این ویژگی در راستای کمک به درآمدزایی برای کاربران بوده و تقریبا کل پول پرداختی را به تولیدکننده محتوا می‌دهد. اما چون در این روش کارمزدی به اپل پرداخت نمی‌شود، این شرکت از تلگرام خواسته تا این قابلیت را از اپ خود در iOS حذف کند.

تلگرام در iOS پست پولی نخواهد داشت

دوروف می‌گوید: «با توجه به این که اپل اکوسیستم خود را به‌طور کامل کنترل می‌کند، ما هیچ راهی نداشتیم جز این که استفاده از پست‌های پولی را در دستگاه‌های iOS غیرفعال کنیم.» مدیرعامل تلگرام حالا امیدوار است که رگولاتورها در حوزه‌های قضایی مختلف دست به کار شده و پیش از آن که «اپل رویاها و کارآفرینان بیشتری را نابود کند»، جلوی این انحصارطلبی را بگیرند.

تلگرام

پاول دوروف می‌گوید تیم سازنده تلگرام همچنان به تلاش برای افزودن راه‌های بیشتر برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا ادامه می‌دهد تا به آن‌ها کمک کند از پست‌های خود پول دربیاورند. هدف این شرکت ارائه روش‌هایی است که دستیابی به این هدف در خارج از اکوسیستم محدودکننده اپل را ممکن می‌کنند.

مالیات معروف 30 درصدی اپل اپلیکیشن‌ها را وادار می‌کند تا با استفاده از سیستم پرداخت درون این شرکت، نزدیک به یک سوم درآمد خود را به کوپرتینویی‌ها واگذار کنند. تاکنون شرکت‌های زیادی مثل اپیک گیمز و اسپاتیفای به این قانون اعتراض کرده‌اند.

مدیرعامل تلگرام در گذشته هم بارها از قوانین سخت‌گیرانه اپ استور انتقاد کرده بود. آپدیت‌های این پیام‌رسان تاکنون چندین بار توسط اپل رد شده‌اند. حالا باید منتظر ماند و دید تا درگیری‌های میان دو شرکت به کجا می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی