ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

خروجی یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید آیفون در چین، احتمالا بخاطر کرونا 30 درصد کاهش می‌یابد

تولید آیفون اپل ممکن است در یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید آیفون در جهان به دلیل محدودیت‌های کرونایی در چین تا 30 درصد کاهش یابد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

به گزارش یکی از منابع آگاه بازار، تولید آیفون اپل ممکن است در ماه آینده میلادی در یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید آیفون در جهان به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا در چین تا 30 درصد کاهش یابد.

محدودیت‌های کرونایی بار دیگر چرخه تولید را در چین تحت تاثیر قرار داده است تا جایی که یکی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده آیفون در این کشور احتمالا ماه آینده با کاهش 30 درصدی تولید روبرو خواهد شد. «فاکسکان»، یکی از تولیدکنندگان مطرح آیفون اپل در تلاش اشت تا تولید را در کارخانه دیگری در شهر شنژن افزایش دهد تا این کمبود تولید جبران شود.

کاهش 30 درصدی تولید آیفون در چین

کارخانه اصلی این شرکت در ژنگژو چین، حدود 200 هزار کارمند دارد و حالا مجبور شده تا اقدامات سخت‌گیرانه‌ای برای مهار شیوع کرونا در پیش بگیرد. این محدودیت‌های کرونایی تاثیر زیادی روی چرخه تولید گذاشته تا جایی که برخی منابع آگاه می‌گویند حتی ممکن است باعث کاهش 30 درصدی تولید در این کارخانه بزرگ شود.

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات و در واقع فصل فروش آیفون، کاهش تولید اتفاق خوبی نیست. فصل تعطیلات برای فروشندگان زمان خوبی است تا بتوانند محصولات بیشتری را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. فاکسکان در تلاش است تا وضعیت پیش آمده را تحت کنترل درآورد و از طریق کارخانه‌های دیگر کسری تولید را جبران کند. این رویکرد باعث می شود تا تولیدات متناسب با نیاز و تقاضای بازار باشد.

اپل هنوز در مورد این موضوع اظهارنظری نکرده. تحلیلگران Fubon Research مستقر در تایپه می‌گویند فاکسکان بزرگترین تولیدکننده آیفون اپل است که 70 درصد تولید آیفون در سراسر جهان را برعهده دارد و این تولیدات حدود 45 درصد درآمد این شرکت تایوانی را تشکیل می‌دهند. با وجودی که آیفون در هند نیز تولید می‌شود، اما کارخانه ژنگژو بیشترین آمار تولید آیفون را به خود اختصاص می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی