ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرخ ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده
اخبار خودرو

اعلام نرخ ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده در پارکینگ‌ها توسط پلیس

نرخ ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده همانند سال ۱۳۹۴ اعمال می‌شود و امکان قسط‌بندی جرائم وجود دارد.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

در حال حاضر بیش از ۱۸ هزار خودرو در پارکینگ‌های پلیس توقیف شده‌اند که تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها جزو خودروهای فرسوده بوده یا فاقد معاینه فنی هستند. با این حال، با توجه به تداوم طرح ترخیص خودروهای رسوبی، از مالکین درخواست شده تا هرچه سریع‌تر تکلیف خودروهای توقیف شده را مشخص کنند. نرخ ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده همانند سال ۱۳۹۴ اعمال می‌شود و امکان قسط‌بندی جرائم وجود دارد.

مالکین خودروهای توقیف‌شده‌ای که شامل شرایط ترخیص می‌شوند، می‌توانند از طریق قسط‌بندی و تقسیط جرائم، وسایل نقلیه خود را از پارکینگ خارج کنند. با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی، رایزنی‌ها و پیگیری‌های متعددی صورت گرفته تا نرخ ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده در پارکینگ بر اساس همان نرخ مقرر در سال ۱۳۹۴ محاسبه شود. شرایط به‌گونه‌ای مهیا شده که مالکین با کمترین زحمت و بیشترین سرعت، خودروی توقیفی خود را از پارکینگ پلیس خارج کنند.  

فرسودگی خودروها و قصور در معاینات فنی یکی از عوامل مهم توقیف خودروها در پارکینگ به حساب می‌آید. به گفته پلیس راهور، بیش از ۳۵ درصد وسایل نقلیه در کشور فرسوده و اسقاطی بوده و در حال حاضر دست‌کم ۲۸ میلیون خودرو فاقد معاینه فنی هستند. جریمه این خودروها ۵۲۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است، هرچند که قرار بود این مبلغ به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

طبق اظهارات رئیس پلیس راهور، ورود خودروهای جدید به معابر و تداوم تردد خودروهای فرسوده، مشکلی است که باید خیلی سریع به آن رسیدگی شود. وسایل نقلیه ازکارافتاده نه توقیف، بلکه باید اسقاط شوند و دولت مسئول ارائه تسهیلات لازم جهت نوسازی آن‌ها است.

در حال حاضر حدود ۳ میلیون وسیله نقلیه تنها در شهر تهران فاقد معاینه فنی هستند و بر اساس قانون باید توقیف و به پارکینگ پلیس انتقال داده شوند. با این وجود، اعمال جریمه به تنهایی چاره‌ساز نیست و به تدابیر مؤثر و کارآمدتری احتیاج است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی