ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک تسلا
کسب و کار

ایلان ماسک هفته آینده بخاطر پاداش 56 میلیارد دلاری خود در تسلا به دادگاه می‌رود

یکی از سهامداران تسلا تا چند روز دیگر ایلان ماسک را به دادگاه می‌برد، چون او را مستحق دریافت پاداش هنگفت از این شرکت نمی‌داند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

اگر فکر می‌کنید سر ایلان ماسک به اندازه کافی شلوغ نیست، این خبر احتمالاً برای شماست. ثروتمندترین فرد جهان هفته آینده به دادگاه می‌رود تا بابت دریافت 56 میلیارد دلار از سهام تسلا به عنوان پاداش از خود دفاع کند.

«ریچارد تورنتا»، سهامدار تسلا که در سال 2019 از ایلان ماسک بابت پاداش هنگفت سال 2018 او شکایت کرد، می‌گوید این پاداش به‌طور غیرمنصفانه برای فردی در نظر گرفته شده که حتی تمام تمرکز خود را روی تسلا نگذاشته است.

دادگاه مربوطه از 23 آبان‌ماه آغاز می‌شود و ایلان ماسک حالا باید در بحبوحه مدیریت توییتر از خود دفاع کند. تورنتا می‌گوید هیئت‌مدیره اهداف کوچکی را برای عملکرد ماسک در نظر گرفته و این پاداش بابت هدف‌گذاری برای ساخت کلونی روی سیاره مریخ طلب شده بود.

ایلان ماسک جلوی ماشین تسلا

دادگاه ایلان ماسک یک قاضی آشنا دارد

با این حال، تسلا ادعا می‌کند که پاداش ایلان ماسک با افزایش 10 برابری ارزش دارایی‌های سهام‌داران همراه بوده است. نکته جالب این‌جاست که قاضی این دادگاه «کاتلین مک‌کورمیک»، است. در‌واقع همان کسی که قرار بود دادگاه قرارداد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر را برگزار کند.

وکلای تورنتا می‌گویند پاداش سال 2018 ماسک باعث نشد او تمرکز خود را روی تسلا بگذارد. در این دادخواست آمده است: «ماسک شهادت داده که از زمان تأیید این پاداش، کمی بیشتر از نصف زمان خود را به امور تسلا اختصاص داده و بخش بزرگی از زمان و توجه خود را به سایر ماجراجویی‌هایش معطوف کرده است.»

وکلای ایلان ماسک اما می‌گویند جاه‌طلبی‌های او همان چیزی است که این کارآفرین را به گزینه‌ای یکتا برای مدیرعاملی تبدیل می‌کند. این پاداش به ماسک اجازه می‌دهد که هر بار با رسیدن به اهداف عملکردی و مالی خود بتواند 1 درصد از سهام تسلا را با تخفیف خریداری کند. تسلا تاکنون از 12 هدف به 11 مورد دست یافته است.

تیم ماسک ادعا می‌کند که او زمان صرف‌شده در پروژه‌های تسلا را ثبت نمی‌کند. اما اگر وقت کافی را روی برنامه‌های این شرکت نمی‌گذاشت، نمی‌توانست تا این اندازه موفق عمل کند. در هر حال، شاکی پرونده مدعی است بسیاری از اعضای هیئتمدیره دوستان ماسک هستند و لذا تخصیص چنین پاداشی برای او منصفانه نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • peyman17
  peyman17 | ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  ایلان ماسک نبود تسلا الان ورشکست میشد و اسمی ازش باقی نمی موند

  • realtime
   realtime | ۲۰ آبان ۱۴۰۱

   حتی اسم تسلا رو هم خودش خریده بود واسه کمپانی

مطالب پیشنهادی