ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
تکنولوژی

بیت کوین به پایین‌ترین قیمت خود طی دو سال اخیر رسید

قیمت بیت‌کوین، محبوب‌ترین رمزارز بازار کریپتو طی 24 ساعت گذشته ریزش حدود بیش از 7 درصدی را تجربه کرده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

قیمت بیت کوین، محبوب‌ترین رمزارز بازار کریپتو طی 24 ساعت گذشته ریزش حدود بیش از ۷ درصدی را تجربه کرده و پایین‌ترین قیمت طی دو سال گذشته را به نام خود رقم زده است.

داده‌های وب‌سایت کوین‌ مارکت‌کپ نشان می‌دهد طی یک روز گذشته، قیمت این رمزارز حتی تا حدود ۱۷,۶۰۰ دلار نیز کاهش یافته است. همچنین این داده‌ها نشان می‌دهند که طی یک هفته گذشته، پادشاه رمزارزهای بازار ریزشی بیش از ۱۱ درصد داشته است.

هم‌زمان با انتخابات میان‌دوره‌‌ای سنا و کنگره ایالات متحده و انتشار خبرهایی در مورد خرید صرافی FTX توسط بایننس، قیمت بیت‌کوین کاهش محسوسی را تجربه کرده است. روز گذشته خبرهایی در مورد توقف برداشت از FTX مطرح شد. گفتنی است براساس داده‌های درون‌شبکه‌ای، ظاهراً صرافی FTX نتوانسته است پاسخگوی برداشت‌ها باشد. خصوصاً برای برخی از کوین‌ها از جمله USDT و USDC به‌صورت موقت متوقف شده است. برخی تحلیلگران بازار، ریزش ۲۴ ساعت گذشته بیت‌کوین را بی‌ارتباط با موضوع صرافی FTX نمی‌دانند.

نوسانات بازار رمزارزها

برخی تحلیلگران بازار بر این باورند که هم‌زمان با انتخابات میان‌دوره‌ای سنا و کنگره آمریکا از یک طرف، نرخ تورم ماه اکتبر از سوی دیگر و همچنین اتفاقات مربوط به صرافی FTX از سوی دیگر باعث شده بازار کریپتو دست‌خوش نوسانات مختلفی شود. این تحلیلگران می‌گویند مجموعه این اتفاقات باعث شده وضعیت بازار رمز‌ارزها روزهای جدیدی را تجربه کند. آنچه روشن است، این است که چنین نوساناتی به‌صورت مستقیم سرمایه‌‌گذاران را نشانه می‌گیرد.

مدیرعامل بایننس روز گذشته در مورد صرافی FTX اظهارنظرهایی مطرح کرد و برخی تحلیلگران بازار می‌گویند آنچه وی در مورد صرافی FTX مطرح کرده، در ریزش قیمت بیت‌کوین و به دنبال آن سایر رمزارزهای بازار تأثیر داشته است.

باید دید روند ریزش بیت‌کوین تا کجا ادامه خواهد داشت. برخی تحلیلگران می‌گویند اگر روند ریزش همچنان ادامه داشته باشد، باید منتظر بیت‌کوین ۱۴ هزار دلاری نیز باشیم و اگر این روند جهت معکوس پیدا کند، می‌توانیم مجدداً شاهد بیت‌کوین ۳۰ هزار دلاری در بازار باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی