ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیگو 8 پرو مدیران خودرو
خودرو

یک میلیون کیلومتر و 10 سال گارانتی برای ماشین چینی؛ استراتژی جنجالی چری در بازار جهانی

کمپانی چینی چری برای محصولات عرضه‌شده خود در اندونزی، گارانتی یک میلیون کیلومتری ارائه داده است.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۹ آبان ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

خودروسازان چینی با تمامی قوا در حال تلاش برای تسلط بر بازار خودرو کشورهای در حال توسعه هستند و در این راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنند. چری نیز بی‌تردید یکی از مطرح‌ترین خودروسازان چینی در سطح بین‌المللی است و اخیراً گارانتی یک میلیون کیلومتری چری برای محصولات عرضه‌شده در اندونزی، تلاش این کمپانی چینی در راستای نمایش کیفیت و جلب اعتماد مشتریان است. با توجه به عمر مفید 10 ساله خودرو، این گارانتی نشان می‌دهد چری از کیفیت محصولات خود مطمئن بوده و به‌نحوی سعی دارد این اطمینان را به مشتریان اندونزیایی انتقال دهد.

محصولات چری در بازار اندونزی با گارانتی XXL عرضه شده‌اند که به معنی تضمین محصول به مدت 10 سال یا 1 میلیون کیلومتر است. این گارانتی مناسب برای آن دسته افرادی است که روزانه تا 278 کیلومتر رانندگی می‌کنند. بدین ترتیب خودروی آن‌ها به مدت 10 سال تحت محافظت برند چری بوده و در صورت عدم نقض قوانین گارانتی، مشمول خدمات مختلف شرکت قرار می‌گیرند.

تیگو 7 پرو

البته گارانتی‌های مشابهی توسط کمپانی‌های مختلف برای انواع خودروها ارائه شده است. به عنوان مثال، خودروهای هیوندای و کیا با گارانتی 10 ساله در ایالات‌متحده عرضه می‌شوند، هرچند این گارانتی، مسافت یک میلیون کیلومتر را پشتیبانی نمی‌کند. کامیون‌های مرسدس بنز نیز در برخی کشورها با گارانتی سه‌ساله، اما بدون محدودیت مسافت عرضه شده‌اند.

گارانتی یک میلیون کیلومتری چری یک تضمین منحصربه‌فرد برای خودروهای چینی به حساب می‌آید. محصولات چینی هنوز نتوانسته‌اند اعتماد و اطمینان کامل مشتریان را در سطح جهان به دست آورند. چری تلاش کرده تا با ارائه گارانتی XXL یک کیلومتری، ذهنیت مشتریان نسبت به کیفیت و دوام محصولات خود را مثبت کند و به نظر می‌رسد استراتژی موفقی را در پیش گرفته است.

تیگو 8 پرو مکس

محصولات چری در ایران نیز با گارانتی‌های نسبتاً طولانی‌مدت عرضه می‌شوند. به عنوان مثال خودروی MVM 315 با گارانتی مسافت 60 هزار کیلومتر در دسترس خریداران قرار دارد. بهترین گارانتی متعلق به خودروی تیگو ۸ است که از پیمایش مسافت 200 هزار کیلومتر یا کارکرد 7 ساله پشتیبانی می‌کند. محصولات چری عمدتاً توسط گروه صنعتی مدیران خودرو روانه بازار می‌شوند، اما سؤال این است که در صورت ارائه گارانتی یک میلیون کیلومتری در بازار کشورمان، هیچ یک از محصولات چری به دوران بعد از دوران گارانتی می‌رسیدند یا پیش از آن اسقاط می‌شدند؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی