ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

وکیل ایلان ماسک: هیچ خطری کارمندان توییتر را درباره حکم FTC تهدید نمی‌کند

در حالی که کارمندان توییتر نگرانی‌هایی درباره عدم پذیرش حکم FTC توسط ایلان ماسک دارند، گفته شده که هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

به دنبال هشدار اخیر FTC به توییتر مبنی بر اینکه «هیچ مدیر اجرایی یا شرکتی فراتر از قانون نیست» و انجام تحقیقات در مورد شیوه‌های مدیریت داده‌های داخلی این شرکت، «الکس اسپیرو»، وکیل ایلان ماسک با ارسال نامه‌ای به تمام کارمندان باقی‌مانده، ادعا کرد که در صورت نقض حکم رضایت FTC، هیچ مسئولیت فردی برای آنها وجود ندارد.

هم‌زمان با تعدیل نیروی گسترده و بی‌ثباتی عمومی که کارمندان توییتر در چند وقت گذشته با آن مواجه بوده‌اند، این نگرانی نیز برای کارکنان بخش امنیت و حریم خصوصی شرکت وجود داشت که ممکن است به دلیل نقض احتمالی فرمان FTC، با خطرات قانونی روبه‌رو شوند.

با این وجود، اسپیرو در ایمیل داخلی خود به کارمندان توییتر نوشت:

«فقط توییتر در مقابل این حکم قرار دارد، نه افرادی که در آن کار می‌کنند. بنابراین، فقط توییتر می‌تواند مسئول باشد.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است:

«می‌دانم کارمندانی که در توییتر بوده‌اند حتی روی موضوع FTC کار نمی‌کنند، اما عقیده دارند که اگر ما از این قانون پیروی نکنیم، ممکن است به زندان بروند. چنین چیزی اصلاً درست نیست. این مسئولیت، مشکل و وظیفه شرکت است.»

وکیل ایلان ماسک
الکس اسپیرو

حکم FTC برای توییتر

اوایل سال جاری، توییتر به دلیل سوءاستفاده از داده‌های کاربران و استفاده از شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها برای ارائه تبلیغات هدفمند، با جریمه 150 میلیون دلاری وزارت دادگستری (DOJ) و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) مواجه شده بود. در آن زمان همچنین از این شبکه اجتماعی خواسته شده بود تا برای حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران خود، یک برنامه جامع تنظیم شود و به تمام افرادی که پیش از سپتامبر 2019 به توییتر پیوسته‌اند، از این تغییرات اطلاع‌رسانی شود.

به دنبال تمام این مسائل، اخیراً نیز گفته شده بود که ظاهراً FTC یک تحقیق اجتناب‌ناپذیر را در مورد شیوه‌های مدیریت داخلی توییتر آغاز کرده است، زیراً این شرکت همچنان به از‌دست‌دادن کارکنان مهم و ارائه ویژگی‌های جدید ادامه می‌دهد. این آژانس همچنین در بیانیه‌ای گفت که اگر توییتر ایلان ماسک به زیاده‌روی در این زمینه ادامه دهد، ممکن است عهد و پیمان FTC را بشکند و با عواقب جدی روبه‌رو شود.

اخیراً نیز یکی از وکلای تیم حریم خصوصی این شرکت گفته بود که اگر توییتر از این توافق پیروی نکند، FTC می‌تواند جریمه‌های میلیارد دلاری برای این شرکت صادر کند. اسپیرو نیز در آن زمان گفته بود که ماسک همیشه طرفدار پذیرفتن ریسک‌های زیاد درباره این شرکت و کارکنان آن بوده و هیچ ترسی از FTC ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی