ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

جف بزوس: اکثر ثروت خود را صرف امور خیریه می‌کنم

جف بزوس، مدیرعامل سابق آمازون در مصاحبه‌ای گفته بخش بزرگی از ثروت 124 میلیارد دلاری‌اش را صرف امور خیریه خواهد کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۳ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۷

جف بزوس که طبق شاخص بلومبرگ با ثروت 124 میلیارد دلار چهارمین فرد ثروتمند جهان محسوب می‌شود، در مصاحبه‌ای گفته بخش بزرگی از ثروتش را به خیریه می‌بخشد.

جف بزوس در مصاحبه‌ای که اخیراً با شبکه CNN داشته، خبر از بخشیدن اکثر ثروتش داده است. این اولین‌باری است که مدیرعامل سابق آمازون رسماً چنین موضوعی را اعلام می‌کند.

بخشیدن ثروت برای مقابله با تغییرات اقلیمی و متحد‌کردن بشریت

جف بزوس در این مصاحبه در پاسخ به این سؤال که آیا اکثر ثروت خود را می‌بخشد، چنین موضوعی را تأیید کرد. بزوس گفت که بخش بزرگی از سرمایه‌اش را به مبارزه با تغییرات اقلیمی و پشتیبانی از افرادی که می‌توانند بشریت را متحد کنند، اختصاص می‌دهد.

به گفته بزوس، سخت‌ترین بخش اعطای پول، پیدا‌کردن روشی مناسب برای این‌کار است. بزوس همچنین گفته در حال ایجاد ظرفیت برای بخشیدن بخش اعظمی از ثروتش است:

«مجموعه‌ای از راه‌ها وجود دارند که فکر می‌کنم شما می‌توانید از طریق آنها، کارهای ناکارآمدی انجام دهید. بنابراین شما باید با دقت درباره آن فکر کنید و تیمی از افراد بی‌نظیر داشته باشید.»

جف بزوس

در گذشته شاهد انتقادهایی از بنیان‌گذار آمازون برای عدم امضای کمپین «Giving Pledge» برای بخشیدن ثروتش بودیم؛ کمپینی که توسط وارن بافت و بیل گیتس تأسیس شده است. این کمپانی ثروتمندترین افراد جهان را به بخشیدن ثروتشان تشویق می‌کند و برای مثال خود بیل گیتس هم چند ماه پیش گفته بود که کل ثروتش را به امور خیریه اختصاص می‌دهد.

پیش از بزوس، حتی همسر سابق او، «مک‌کنزی اسکات» هم در سال 2019 خبر از بخشیدن ثروتش داد و در مجموع 12.5 میلیارد دلار صرف امور خیریه کرد تا در این زمینه پیشرو باشد.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که بزوس در گذشته متعهد شده بود که چندین میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی خرج کند. مدیرعامل سابق آمازون گفته بود که طی 10 سال، 10 میلیارد دلار یا 8 درصد از دارایی کنونی‌اش را برای نجات زمین به «Earth Fund» پرداخت می‌کند. اما حالا بزوس اکثر ثروتش را صرف امور خیریه خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی