ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرسدس AMG One
خودرو

مرسدس AMG One رکورد نوربورگرینگ را شکست؛ سریع‌ترین ماشین مجاز جاده‌ای جهان

مارو انگل موفق شد با این ابرخودرو این پیست دشوار را در مدت زمان عالی ۶:۳۵.۱۸۳ طی کند.

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۲۳ آبان ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

مرسدس بنز AMG One رکورد جدیدی برای خودروهای تولیدی در پیست نوربورگ رینگ ثبت کرد. مارو انگل موفق شد با این ابرخودرو این پیست دشوار را در مدت زمان عالی ۶:۳۵.۱۸۳ طی کند. مرسدس AMG One با ثبت این رکورد موفق شد تا به سریع‌ترین خودرو جهنم سبز تبدیل شود. این مقام پیش از ابرخودرو مرسدس، در اختیار پورشه 911 GT2 RS مانتی ریسینگ و مرسدس بنز AMG GT سری بلک قرار داشت.

زمان ثبت‌شده توسط AMG One رکورد جدیدی برای خودروهای تولیدی در جهنم سبز است. البته این اولین رکورد انگل نیست: او در سال ۲۰۲۰ با مرسدس AMG GT بلک سریز رکورد ۶:۴۸.۰۴۷ را برای خودروهای تولیدی ثبت کرده بود. در سال ۲۰۲۱ پورشه 911 GT2 RS منتی این رکورد را با ثبت زمان ۶:۴۱.۳۰۰ جابه‌جا کرد. انگل دور جدید را در ۲۸ اکتبر به پایان رساند، در حالی که بخش‌هایی از مسیر بر اثر باران خیس شده بود و در نتیجه شرایط رانندگی ایده‌آل فراهم نبود.

تجربه راننده مرسدس AMG One از رکورد شکنی

انگل درباره رکوردشکنی با مرسدس AMG One در پیست نوربررگرینگ گفت: «من انتظار نداشتم که بتوانیم چنین زمانی را با این شرایط پیست ثبت کنیم. در برخی نقاط حیاتی مسیر، باران هنوز به‌طور کامل خشک نشده بود و بنابراین عبور از آن بخش‌ها دشوار بود. این یک چالش ویژه برای من بود که موفق به انجام آن شدم.»

مرسدس AMG One یک ابرخودرو هیبریدی است که در واقع یک خودروی فرمول ۱ با مجوز رانندگی در خیابان محسوب می‌شود. دور موتور نهایی پیشرانه ۱.۶ لیتری V6 آن ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه است و این پیشرانه از کمک چهار موتور برقی بهره می‌برد. دو موتور قدرت چرخ‌های جلو را تأمین می‌کنند، در حالی که یکی با موتور و دیگری با توربوشارژر جفت می‌شود. مرسدس ادعا می کند که خروجی کلی این پیشرانه ۱۰۰۰ اسب بخار است، اما تاکنون مشخصات فنی دقیق آن را منتشر نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی