ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون 14
تکنولوژی

قابلیت ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای برای سری آیفون 14 فعال شد

از امروز کاربران در ایالات متحده و کانادا می‌توانند از طریق ماهواره و سری آیفون 14، پیام اضطراری ارسال کنند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

اپل به‌طور رسمی اعلام کرده که از امروز، قابلیت ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای در اختیار کاربران گوشی‌های سری آیفون 14 در ایالات متحده و کانادا قرار می‌گیرد. ماه آینده میلادی کاربران در کشورهای فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا به این ویژگی دسترسی پیدا خواهند کرد.

چندین ماه پیش اپل در مراسم معرفی سری آیفون 14 در سپتامبر، از ویژگی ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای پرده برداشت و از انتشار آن در ماه نوامبر خبر داد. چند روز پیش هم اپل گفت تا اواخر نوامبر این قابلیت از راه می‌رسد و حالا شروع به ارائه آن کرده است.

قابلیت ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای با آیفون 14

برای استفاده از این قابلیت، گوشی کاربران باید مجهز به سیستم‌عامل iOS 16.1 باشد. در حال حاضر این قابلیت تنها در اختیار کاربران در ایالات متحده و کانادا قرار گرفته، اما در ماه آینده میلادی کاربران در چهار کشور فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا هم می‌توانند آن را تجربه کنند.

پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون 14

این ویژگی برای دو سال اول به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داشت، بنابراین در آینده برای استفاده از آن باید هزینه بپردازید. علاوه بر این، استفاده از چنین قابلیتی نیاز به شرایط خاصی دارد.

برای ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره به وسیله گوشی‌های سری آیفون 14، باید شرایط ایده‌آل با دید مستقیم از آسمان و افق وجود داشته باشد. به گفته اپل، ارسال پیام در شرایط خوب، 15 ثانیه طول می‌کشد و اگر شرایط چندان مناسب نباشد، کاربر باید مدت زمان بیشتری منتظر باشد. در‌نهایت این قابلیت در زمانی که ارتباط سلولار یا وای‌فای در دسترس نیست، می‌تواند به کمک کاربران بیاید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۲ آذر ۱۴۰۱

    شروع خوبیه برای ارتباطات ماهواره ای دوطرفه

مطالب پیشنهادی