ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استیو جابز
علمی

صندل‌های قدیمی استیو جابز با قیمت باورنکردنی 218,750 دلار فروخته شد

صندل‌های «استیو جابز»، بنیانگذار اپل به همراه یک NFT از آن در حراجی، با قیمت باورنکردنی ۲۱۸۷۵۰ دلار به فروش رسید.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

صندل‌های مارک Birkenstock که ظاهراً «استیو جابز»، هم‌بنیانگذار اپل در دهه‌ 1970 به پا می‌کرده، به همراه یک NFT از آن در یک حراجی با قیمت باورنکردنی 218,750 دلار به فروش رسید.

پیشتر گفته شده بود فردی که صندل‌های قدیمی را در حراجی از آن خود کند، یک NFT نیز به صورت رایگان از آن صندل‌ها دریافت می‌کند.

«مارک شف»، سرآشپزی که در دهه 1980 یکی از املاک استیو جابز در آلبانی، کالیفرنیا را مدیریت می‌کرد، این صندل‌ها را از زباله‌ها بیرون آورده است و حالا همین صندل‌های فرسوده با سه برابر قیمت پیش‌بینی شده در حراجی جولینز به فروش رسیده‌اند که در واقع بالاترین قیمت فروش برای یک جفت صندل محسوب می‌شود. هنوز نام خریدار صندل‌های استیو جابز اعلام نشده است.

انتظار می‌رفت صندل‌ها با قیمت حدود 80 هزار دلار به فروش برسند، ولی کمال تعجب به همراه یک NFT با قیمتی عجیب یعنی 218,750 دلار فروخته شدند.

صندل‌های استیو جابز

حراجی صندل‌های جیر قدیمی استیو جابز برگزار شد

صندل‌های جیر قهوه‌ای استیو جابز توسط برند Birkenstock ساخته شده‌اند. «کریسان برنان»، دختر جابز در سال 2018 در مصاحبه‌ای در مورد صندل‌هایی که پدرش می‌پوشید، گفت:

«صندل‌ها بخشی از جنبه ساده زندگی او بودند. شبیه یونیفورم او بودند.»

در توضیحات حراجی در وب‌سایت Julien’s Auctions به این موضوع اشاره شده:

«استیو جابز این صندل‌ها را در بسیاری از لحظات مهم تاریخ اپل می‌پوشید. در سال 1976، او همراه با استیو وزنیاک، هم‌بنیان‌گذار اپل شروع به کار با رایانه اپل در گاراژ لوس آلتوس کرد و در آن هنگام معمولاً این صندل‌ها را می‌پوشید.»

همچنین به این موضوع نیز اشاره شده که برنده این حراجی یک NFT رایگان از صندل‌ها دریافت خواهد کرد. اکنون حراجی برگزار شده و صندل‌های هم‌بنیانگذار اپل با قیمتی حدود سه برابر بیشتر از آنچه پیش‌بینی شده بود، به فروش رسیده‌ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی