ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

BlockFi
تکنولوژی

فروپاشی FTX در بازار کریپتو قربانی می‌گیرد؛ پلتفرم BlockFi در مرز ورشکستگی

کمتر از یک هفته پس از ثبت درخواست ورشکستگی FTX، پلتفرم BlockFi نیز با تعدیل برخی پرسنل، در حال بررسی ثبت ورشکستگی است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

کمتر از یک هفته پس از ثبت درخواست ورشکستگی FTX در فصل ۱۱ آمریکا، پلتفرم شناخته‌شده رمزارز BlockFi نیز با اخراج برخی پرسنل و هشدار به مشتریان خود در مورد محدودیت برداشت‌ها، در حال بررسی ثبت ورشکستگی است.

در روزهایی که صرافی FTX به نقطه پایان خود نزدیک می‌شود و بازار به دلیل سقوط این صرافی روزهای پرتنشی را سپری می‌کند، پلتفرم شناخته‌شده رمزارز BlockFi نیز قربانی بحران بازار شده و ممکن است ورشکست شود.

چند روز قبل صرافی BlockFi با انتشار توییتی اعلام کرد فعالیت پلتفرم خود و برداشت مشتریان را محدود می‌کند. اکنون گفته می‌شود این شرکت در حال اخراج کارمندان خودش است و این احتمال وجود دارد بلاک‌فای نیز همانند FTX اعلام ورشکستگی کند.

صرافی FTX مانند خورشید در حال غروب است و هر لحظه به ورشکستگی کامل نزدیک‌تر می‌شود. به‌دلیل جایگاه این صرافی و حضور آن در پروژ‌ه‌های مختلف، بعد از انتشار خبر سقوط FTX، قیمت بیت ‌کوین و به تبع آن سایر رمزارزها کاهش پیدا کرد. اکنون ظاهراً این موج تخریب مالی ناشی از بحران در بازار کریپتو، شرکت‌های دیگری را نیز گرفتار کرده است و به نظر می‌رسد پلتفرم بلاک‌فای قربانی شرایط فعلی است.

قربانی بعدی بازار کریپتو: پلتفرم BlockFi نیز در حال فروپاشی است

پلتفرم رمزارز BlockFi، از شناخته‌شده‌ترین وام‌دهندگان غیرمتمرکز در حوزه کریپتو است و به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه، ظاهراً BlockFi که زمانی شریک FTX بوده است، اکنون قصد دارد تعداد قابل توجهی از پرسنل خود را اخراج کند و احتمالاً درخواست ورشکستگی فصل 11 آمریکا را به‌زودی ثبت می‌کند. این پلتفرم پیش‌تر به مشتریان خود اعتراف کرده بود که به‌دلیل روابط مالی که با صرافی FTX داشته، در معرض آشفتگی‌های این صرافی قرار گرفته است.

پلتفرم BlockFi چند روز قبل نیز با انتشار پستی به مشتریان خود در مورد وضعیت فعلی هشدار داد. اوایل سال جاری میلادی، BlockFi که در حال حاضر از نظر مالی با مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، قراردادی با FTX امضا کرد و این دو شرکت وارد همکاری با یکدیگر شدند. در آن مقطع زمانی، چنین قراردادی برای بلاک‌فای هیجان‌انگیز بود. سام بنکمن-فرید، مدیر‌عامل سابق FTX در آن مقطع زمانی چندین صرافی رمز‌ارز را که اکنون به دلیل سوء‌مدیریت او در وضعیت نامساعدی قرار دارند، نجات داد.

«زک پرینس»، مدیرعامل و بنیان‌گذار BlockFi در آن مقطع زمانی از عقد چنین قراردادی ابراز رضایتمندی کرده بود. اکنون، کمتر از یک هفته پس از ثبت درخواست ورشکستگی FTX در فصل ۱۱ آمریکا، پلتفرم BlockFi نیز در حال بررسی ثبت ورشکستگی است و برخی از کارکنان خود را تعدیل کرده است.

باید دید چه سرنوشتی در انتظار بلاک‌فای و سایر پلتفرم‌های رمزارزی است که در دومینوی ورشکستگی FTX گرفتار شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی